Zobaczcie oficjalny, 5-minutowy zwiastun 9. sezonu „The Walking Dead”

Kamil Kacperski
21.07.2018 11:26
The Walking Dead 9|undefined Fot. materiały prasowe

„The Walking Dead” powraca, a wraz z nim zombie i największe zagrożenie dla człowieka, czyli... inni ludzie. Zobaczcie pierwszy oficjalny zwiastun 9. sezonu TWD.

Pierwsze co nas czeka w nowym sezonie to definitywny skok w czasie - widzimy, że członkowie różnych społeczności współpracują ze sobą i razem tworzą bezpieczne sanktuarium. Szybko okazuje się jednak, że sielanka nie będzie trwała długo. Grupy są trawione wewnętrznymi konfliktami, a dowództwo Ricka zaczyna być kwestionowane przez jego własnych ludzi. To, że lider Aleksandrii już niedługo pożegna się z serialem wiemy już od dawna - poinformował o tym sam Andrew Lincoln, czyli aktor, który wciela się w tę postać. 

Zwiastun został pokazany w osławionej Hali H z okazji Comic Conu w San Diego. W nowym materiale powracają wszyscy starzy znajomi (którzy nie dokonali jeszcze żywota), czyli m.in. Darryl, Maggie, Ezekiel, Negan, czy Michonne. Tak prezentuje się początek końca przygód Ricka Grimesa w „The Walking Dead”:

The Walking Dead 9 - pierwszy zwiastun

Finał 8. sezonu był konkluzją konfliktu między ludźmi Negana i grupą Ricka. W końcu doszło do wielkiej bitwy między oboma frakcjami. Lider Saviours został pokonany i pojmany przez Grimesa i spółkę. Po tym wydarzeniu charakter serialu ulegnie przeobrażeniu w coś, czego widzowie jeszcze nie widzieli. Jeden z twórców serialu, Scott Gimple, zdradził kilka szczegółów w rozmowie z Entertainment Weekly:

Ten serial w kolejnym roku będzie w zasadzie nowym serialem z większą, inną narracją. Byłem z tego powodu bardzo podekscytowany już podczas pracy nad 8. sezonem. Więc coś dużego wisi w powietrzu - pewien rodzaj konkluzji, do której zmierzamy. To będzie bardzo dziwny rytuał przejścia dla wszystkich. 

Data premiery 9. sezonu The Walking Dead

Nowe odcinki przeboju AMC zadebiutują już 7 października 2018 roku na antenie tejże telewizji. W Polsce serial jest emitowany na antenie stacji FOX, a polska premiera odbędzie się już 8 października 2018 roku o godzinie 22:00. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.