Zorro będzie teraz kobietą. Robert Rodriguez wyprodukuje nowy serial o bohaterce

13.01.2022 12:03
Zorro będzie teraz kobietą. Robert Rodriguez wyprodukuje nowy serial o bohaterce Fot. Columbia Pictures/Courtesy Everett Collection/East News

Zaledwie kilka tygodni po ogłoszeniu, że Zorro doczeka się nowego serialu aktorskiego od Disneya, CW ogłosiło, że pracuje nad swoją własną wersją opowieści o zamaskowanym bohaterze.

Powstanie kolejny serial o Zorro. Tym razem tytułową rolę zagra kobieta

"Zorro" zmierza do stacji CW. Znana ze swojego progresywnego podejścia do seriali stacja potwierdziła, że stworzy nową produkcję o tytułowym zamaskowanym bohaterze. Tym razem główną rolę zagra jednak kobieta. Jednym z twórców będzie filmowiec Robert Rodriguez, a w projekcie pomoże mu m.in. jego siostra, Rebecca.

Polecamy

Duet stworzy scenariusz do produkcji, a pierwsze odcinki wyreżyseruje Rebecca Rodriguez. W "Zorro", młoda kobieta latynoskiego pochodzenia postanawia pomścić swojego ojca, mordując jego zabójców. Dołącza do sekretnej socjety i przyjmuje nową tożsamość, stając się Zorro. Podwaliny tej opowieści były gotowe już lata temu - zanim przy projekcie prace rozpoczęli Rodriguezowie.

Zresztą nawet my pisaliśmy o tym projekcie - wówczas zaangażowana w niego była Sofia Vergara, która miała być producentką wykonawczą produkcji, a spekulowało się też, że zagra główną rolę. Plany się jednak zmieniły, a Vergara odeszła z serialu. 

Polecamy

Robert Rodriguez miał lata temu wyreżyserować "Maskę Zorro" z Antonio Banderasem w roli głównej, ale potem zrezygnował z tego projektu. Obecnie pracuje przy "Mandalorianie" i "Księdze Boby Fetta", gdzie pełni role producenckie (a także wyreżyserował kilka odcinków tego pierwszego serialu). Tworzy również animowany serial na podstawie "Małych szpiegów" i pomaga w realizacji aktorskiego serialu na bazie "Od zmierzchu do świtu". 

Nowa wersja "Zorro" zadebiutuje najwcześniej jesienią 2022 roku, chociaż bardziej realistyczna wydaje się być wiosna 2023 roku.

Przypominamy, że niedawno Disney ogłosił, że zaczyna prace nad swoim serialem o bohaterze. Ten ma być produkcją historyczną, osadzoną w Pueblo de Los Angeles, ale opowiedzianą we współczesnym stylu telenoweli - z bardzo różnorodnymi postaciami i relacjami, które są osadzone na tle akcji, dramatu i humoru znanego z oryginalnego i ikonicznego Zorro.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.