Zwiastun nowych seriali HBO z pierwszą zapowiedzią 8. sezonu „Gry o tron”. Kiedy odbędzie się premiera finału?

Sergiusz Kurczuk
27.08.2018 10:59
Zwiastun nowych seriali HBO z pierwszą zapowiedzią 8. sezonu „Gry o tron”. Kiedy odbędzie  się premiera finału? Fot. foot: kadr z serialu Gra o tron

Stacja HBO zapowiedziała nadchodzące seriale i filmy. Wśród nich znalazła się pierwsza zapowiedź finału „Gry o tron”. Jeden z twórców zdradził też nową datę premiery adaptacji sagi fantasy. 

Na 8. sezon „Gry o tron” czekają miliony fanów na całym świecie. Produkcja ostatnich odcinków serialu jest objęta tajemnicą. Na razie nie wiele wiadomo na temat zwieńczania walki o Żelazny tron. Stacja HBO postanowiła jednak zapowiedzieć swoje tytuły, które niebawem będą miały premiery. W internecie pojawiła się zajawka nowych sezonów dobrze znanych seriali i nowych filmów oraz innych produkcji. Wśród nich nie mogło zabraknąć „Gry o tron”. Co pojawiło się w zapowiedzi?

„Gra o tron” sezon 8. w zajawce seriali i filmów HBO

Chociaż do końca 2018 roku zostało jeszcze trochę czasu, HBO już daje znać swoim widzom o produkcjach, które zobaczą za kilka miesięcy. Z tego powodu w sieci pojawił się teaser produkcji, które pojawią się w ramówce stacji w roku 2019. Oczywiście większość widzów z niecierpliwością czeka na dalsze losy mieszkańców Westeros, tym bardziej że 7. sezon „Gry o tron” zakończył się dość ekscytująco. W zajawce HBO widzimy pierwsze fragmenty finału adaptacji prozy George'a R.R. Martina

Jak widać, fragmentów „Gry o tron” nie ma zbyt wiele, ale fani na pewno będą zadowoleni nawet z tak małej próbki tego, co zobaczymy w finale serialu. Tym bardziej że pojawiają się najpopularniejsi bohaterowie: Daenerys Targaryen (Emilia Clarke) i Jon Snow (Kit Harington). Większość opiera się na kadrach z 7. sezonu, ale widzimy też nowe ujęcia (około 1:10). Oprócz słynnej produkcji fantasy HBO zapowiada również inne tytuły, między innymi 3. sezon „Detektywa”, kontynuację „Wielkich kłamstewek”, oraz film ze znanym z „Gry o tron” Peterem Dinklagem w roli głównej, zatytułowany „My Dinner with Hervé”. 

„Gra o tron” sezon 8. - kiedy premiera finału serialu?

To nie koniec wieści dotyczących opowieści o zmaganiach o dominację nad Siedmioma Królestwami. Fani zachodzą w głowę, kiedy zobaczą pierwszy odcinek finału „Gry o tron”. W tej kwestii pojawiło się już kilka sprzecznych informacji. Najnowsza, oficjalna pochodziła od przedstawicieli stacji HBO i mówiła o pierwszej połowie 2019 roku. Niestety jeden z twórców serialu zasugerował, że premiera może się opóźnić kilka miesięcy. Nadzorujący efekty wizualne w „Grze o tron” Joe Bauer w rozmowie z Huffington Post zdradził, kiedy możemy spodziewać się premiery finału adaptacji

Pracujemy nad sezonem 8. do maja 2019, a więc zostało 8 lub 9 miesięcy. Tak wiele rzeczy wpływa na przepływ pracy. Te sytuacje zmieniają się co tydzień. Wiem tylko, że nie robię nic poza „Grą o tron” do maja następnego roku.  

Bauer stwierdził, że serial nie zdąży ubiegać się o Emmy za 2019 rok. Produkcja, która ma szansę na nagrodę, musi zostać wyemitowana do 31 maja danego roku. Oznacza to, że premiera finałowego sezonu „Gry o tron” nieco się opóźni i zamiast w pierwszym kwartale, zobaczymy ją w dalszym terminie. Serial HBO tylko za 7. sezon zdobył aż 22 nagrody Emmy. Wygląda na to, że rok 2019 będzie należał do innej produkcji. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.