Zwiastun serialu na podstawie powieści J.K. Rowling. Czy przypadnie do gustu fanom Harry'ego Pottera?

Sergiusz Kurczuk
09.04.2018 11:05
C.B. Strike |undefined Fot. kadr z serialu C.B. Strike

J.K. Rowling to nie tylko seria „Harry Potter”. Powstał serial na podstawie książek z cyklu „Cormoran Strike”.

Sieć telewizyjna Cinemax zaprezentowała zwiastun mini serialu bazującego na książkach J. K. Rowling z cyklu „Cormoran Strike”. Powieści odbiegały od tego, z czego najbardziej znana jest pisarka, czyli historii o młodym czarodzieju Harrym Potterze. Chociaż seria dziejąca się w Hogwarcie to nie jedyne powieści, które napisała autorka, to właśnie z nich jest najbardziej znana. Jak sprawdziła się w kryminale detektywistycznym? Najwyraźniej całkiem nieźle, skoro powstał serial na jego podstawie. 

„C.B. Strike” - zwiastun

Serial, który niebawem pojawi się w Cinemax, zatytułowano „C.B. Strike”. Zaprezentowano zwiastun, który przedstawia widzom głównych bohaterów i w prowadza ich w klimat historii. 

Główny bohater jest prywatnym detektywem, który dawniej służył jako wojskowy i policjant. Teraz w swoim londyńskim biurze, rozwiązuje tajemnicze zagadki. Mimo wojennych ran, zarówno fizycznych, jak i psychicznych, ma niesamowitą intuicję oraz doświadczenie, które pomagają mu w sprawach. Produkcja będzie składa się z trzech historii znanych z książek:The Cuckoo’s Calling”, „The Silkworm” i „Career of Evil”. Każda z historii zostanie rozbita na 2 godzinne odcinki. W roli Cormorana Strike'a wcielił się serialowy i filmowy aktor Tom Burke. Jego partnerką została Holliday Grainger. Początkowo serial był nadawany na stacji BBC. Cinemax po przejęciu „C.B. Strike” połączyła 2 sezony  w jeden miniserial. 

„Cormoran Strike” - o czym jest seria książek?

J.K. Rowling zaczęła pisać cykl powieści o charyzmatycznym detektywie w 2013 roku. Autorka początkowo tworzyła pod pseudonimem Robert Galbraith. Do tej pory powstały 3 części „The Cuckoo’s Calling”, „The Silkworm” i „Career of Evil”, w których poznajemy Cormorana Blue Strike'a - byłego oficera policji i weterana wojny w Aganistanie. Strike w czasie jednej z akcji stracił nogę, co wykluczało go z dalszej służby. Został więc prywatnym detektywem, rozwiązującym niebanalne sprawy. Autorka zapowiedziała, że w przyszłości planuje napisać kolejne części cyklu. 

Serial trafi na antenę Cinemax już 1 lipca 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.