Zwiedź Londyn śladami bohaterów z serialu „Sherlock”

Sergiusz Kurczuk
24.08.2017 12:44
Sherlock, serial|undefined Fot. kadry z serialu

„Sherlock” to jedna z głośniejszych produkcji BBC ostatnich lat. Fani z całego świata przyjeżdżają do Londynu, gdzie toczy się akcja serialu i szukają miejsc, które odwiedził główny bohater. Teraz to zadanie zostało ułatwione. 

Serial BBC„Sherlock” został oparty na klasycznej serii opowiadań Arthura Conana Doyle’a o słynnym genialnym detektywie. Akcję osadzono we współczesnym Londynie, a głównych bohaterów nieco zmodyfikowano. W tytułową rolę wcielił się Benedict Cumberbatch, teraz kojarzony bardziej z filmu „Dr Strange”. Jego pomocnikiem Watsonem, został Martin Freeman, który również ma za sobą przygodę z filmami Marvela. Od 2010 roku powstały cztery sezony serialu. Twórcy wspominali o kolejnej porcji odcinków, Cumberbatch ma zresztą podpisaną umowę na 5. sezon, ale póki co nie wiadomo kiedy nowa seria ujrzy światło dzienne. Jedno jest pewne. „Sherlock” zdobył uznanie widzów i tysiące fanów serialu co roku przyjeżdża do Londynu, by zobaczyć miejsca znane z ekranu.

Dzięki kanałowi na YouTube jakby niepaczec dla polskich widzów nigdy nie było to łatwiejsze. Powstało bowiem wideo przygotowane dla wszystkich osób, które chciałby zwiedzić stolicę Wielkiej Brytanii śladami Sherlocka Holmesa. Prawie 40-minutowy materiał powstał dzięki współpracy z BBC Polska. Ciekawostki o Londynie Holmesa przygotowano na podstawie strony sherlockology.com. W filmie pojawiają się nie tylko ujęcia Londynu, ale również fragmenty serialu ilustrujące prezentowane miejsce. Nie mogło oczywiście zabraknąć słynnego mieszkania przy 221B Baker Street, chociaż w serialu wnętrze domu Holmesa gra zupełnie inny budynek.

Jest to pierwszy odcinek nowej serii prezentowanej na kanale, zatytułowanej „Śladami seriali”. Na pierwszy ogień poszedł „Sherlock”. Czym twórcy kanału zaskoczą swoich widzów w przyszłości? Pożyjemy, zobaczymy. Do końca wakacji zostało jeszcze kilka dni. Ostatnie chwile sierpnia do najcieplejszych nie należą, więc może wskoczyć w samolot i przelecieć się do Londynu? W końcu tamtejsza pogoda pozwalana zwiedzanie nawet w środku zimy. Wybierzecie się śladami Sherlocka?

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.