Boczek i Paździoch powrócili w specjalnym odcinku "Świata według Kiepskich" za pomocą deep fake'ów

21.03.2023 11:10
Boczek i Paździoch powrócili w specjalnym odcinku "Świata według Kiepskich" za pomocą deep fake'ów Fot. MILOSZ POLOCH/REPORTER/East News

Na Polsat Box Go pojawił się specjalny odcinek "Świata według Kiepskich", w którym powróciły postaci Paździocha i Boczka stworzone za pomocą technologii deep fake.

Świat według Kiepskich - Boczek i Paździoch powrócili w nowym odcinku

Specjalny odcinek "Świata według Kiepskich" zadziwił widzów. Postanowiono za pomocą technologii ukazać dwóch aktorów, którzy odeszli w ostatnich latach: Ryszarda Kotysa i Dariusza Gnatowskiego. 

Polecamy

"Świat według Kiepskich" był emitowany przez ponad dwie dekady, jednak Polsat zrezygnował z tworzenia nowych odcinków - ogromny wpływ na decyzję miał fakt, że na przestrzeni ostatnich lat zmarli wspomniani aktorzy. Widzowie musieli się zatem pożegnać z produkcją, ale na Polsat Box Go pojawił się niedawno specjalny odcinek.

Akcja nowego "Świata według Kiepskich" rozgrywa się w momencie epidemii. Halina prosi Ferdka, by ten nie wychodził z mieszkania, co skłania go do wielu przemyśleń dotyczących życia po śmierci. Zjawia się nagle Archanioł Gabriel i sąsiedzi - Boczek (Gnatowski zmarł w 2020 roku) i Paździoch (Kotys odszedł w 2021 roku).

Polecamy

Ci przekonują go, że po śmierci wcale nie jest kolorowo, bo do toalety zawsze są kolejki, a piwo serwują tylko bezalkoholowe.

Wizerunek aktorów został wygenerowany cyfrowo, a wszystko odbyło się za zgodą ich rodzin. Mariana Paździocha zagrał Mariusz Czajka, który wielokrotnie pojawiał się zresztą w serialu w różnych rolach, a głos imitował Paweł Okoński. W przypadku Arnolda Boczka byli to natomiast Michał Pietrzak i Artur Kujawa. 

"Świat według Kiepskich" zadebiutował w 1999 roku i powstawał do 2022 roku. Specjalny odcinek serialu można znaleźć tylko w Polsat Box Go.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.