Burza wokół DC trwa w najlepsze. Czy skasowano serial o Zielonych Latarniach?

28.12.2022 10:41
Burza wokół DC trwa w najlepsze. Czy skasowano serial o Zielonych Latarniach? Fot. materiały prasowe/DC Comics

Wokół DC od kilku tygodni trwa mocna zawierucha, która spowodowana była zatrudnieniem Jamesa Gunna i Petera Safrana w rolach szefów filmowo-serialowej dywizji w firmie.

James Gunn zaprzeczył plotkom dot. serialu Green Lantern

James Gunn postanowił krótko, acz stanowczo wyjaśnić pewnego dziennikarza, który donosił jakoby serial "Green Lantern" od HBO Max miał zostać anulowany, a materiały z ostatnich kilku lat zostały wyrzucone do kosza.

Polecamy

Reżyser/scenarzysta/producent napisał zwyczajnie: "Fake".

Niedługo potem portal CBR usunął swój wpis na Twitterze, a także oryginalny artykuł ze swojej strony, przyznając się w ten sposób do błędu (a przynajmniej tak interpretujemy ich zachowanie).

Oryginalnie w 2019 roku dowiedzieliśmy się, że po wielu latach prowadzenia seriali z Arrowverse na antenie CW, producent/scenarzysta Greg Berlanti przeszedł do HBO Max. Tam miał powołać do życia dwa projekty dla nowej platformy streamingowej - serial o Zielonej Latarni oraz antologię zatytułowaną "Strange Adventures".

Polecamy

Ten drugi został jednak anulowany w sierpniu 2022 roku, a pierwszy uległ dość mocnym zmianom - pierwotnie miał opowiadać o przygodach Guya Gardnera i Alana Scotta, w których wcielali się kolejno Finn Wittrock i Jeremy Irvine. Na przestrzeni lat zdecydowano się jednak opowiedzieć historię z Johnem Stewartem w roli głównej, który jest chyba najpopularniejszą wersją Green Lanterna (zaraz obok Hala Jordana).

Niestety, nadal o projekcie nie wiemy zbyt dużo. Nieznana jest bowiem ani obsada, ani data premiery "Green Lanterna".

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.