TOP 5: Najlepsze filmy wojenne na CDA Premium

Karolina Woźniak
06.03.2019 15:15
filmy wojenne na CDA Premium|undefined Fot. : materiały prasowe

CDA Premium jest jednym z najlepszych portali do oglądania filmów online. Jesteście ciekawi, jakie filmy wojenne znajdziemy na popularnym serwisie streamingowym?

CDA Premium jest obecnie jednym z lepszych portali streamingowych, które są dostępne w Polsce. Serwis oferuje nam bogatą bibliotekę, na której znajdziemy masę filmów godnych uwagi. Jesteście ciekawi, o jakich filmach mowa? Warto zaznaczyć, że na CDA znajdziemy nie tylko filmy dokumentalne, które są z najwyższej półki, ale także świetne filmy akcji i kultowe horrory, których nie obejrzymy na innych serwisach streamingowych. Kto nie lubi oglądać filmów online w piątkowy wieczór?

TOP 5: Najlepsze filmy wojenne online na CDA Premium

Przeczytaj także

Jeśli jesteście ciekawi, które filmy wojenne okazały się najlepsze, przedstawiamy Wam zestawienie produkcji, które warto zobaczyć. zostały one uznane przez krytyków i zdobyły wiele prestiżowych nagród.

1. "Pianista" reż. Roman Polański (2002)

Głośny film polskiego reżysera, którego produkcja zdobyła aż trzy Oscary. Historia Władysława Szpilmana, pianisty i kompozytora żydowskiego pochodzenia, który przeżył II Wojnę Światową. Najpierw przybywał w warszawskim getcie, a następnie ukrywał się dzięki pomocy przyjaciół. Film, który po prostu trzeba obejrzeć.

2. "Wojna" reż. Tobias Lindholm (2015)

Duński dramat wojenny, który opowiada o losach sierżanta Clausa Michaela Pedersena, który podczas wojny podjął decyzję, która miała uratować jego oddział. Niestety został oskarżony o zbrodnie wojenne, a konsekwencje odbijają się nie tylko na nim, ale również na losach jego najbliższych. Film został wybrany jako kandydat Danii do Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny.

3. "Czarna księga" reż. Paul Verhoeven (2006)

Rachel Stein jest żydowską piosenkarką, która uniknęła śmierci z rąk Niemców. Postanawia udać się na południe Holandii i tam przystępuje do ruchu oporu. Wdaje się w romans z niemieckim oficerem, ale w końcu jej prawdziwa tożsamość zostaje ujawniona.

4. "Bitwa o Sewastopol" reż. Siergiej Mokricki (2015)

Ukraińsko-rosyjski dramat wojenny, który opowiada historii młodej studentki. Dziewczyna zostaje wysłana na front i okazuje się najlepszym snajperem Armii Czerwonej. Kariera Ludmiły Pawliczenko rozwija się w pierwszych miesiącach II wojny światowej w ZSRR.

5. "Lew pustyni" reż. Moustapha Akkad (1981)

Generał Rodolfo Graziani otrzymuje rozkaz od Benito Mussoliniego. Rządzący nakazuje generałowi spacyfikowanie arabskich plemion w Libii. Ku zdziwieniu wszystkich, Beduini Omara Mukhtara gromią oddziały Grazianiego. Kto wygra walkę?

W naszym zestawieniu pojawiły się filmy, obok których nie można przejść obojętnie. Większość z nich to dramaty wojenne, ale z pewnością zainteresują każdego. Filmy wojenne należą do tych, które trzymają w napięciu od początku do końca.

Zobacz także: >> TOP 15 najlepszych polskich filmów wojennych <<

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.