Co dalej z kolejnymi serialami ze świata "Gry o tron"? Szefostwo HBO zdradziło plany na przyszłość

23.02.2023 13:06
Co dalej z kolejnymi serialami ze świata "Gry o tron"? Szefostwo HBO zdradziło plany na przyszłość Fot. Rex Features/East News

HBO swojego czasu zapowiedziało mnóstwo seriali i produkcji związanych z "Grą o tron". Do tej pory światło dzienne ujrzał jeden z nich - "Ród smoka". Teraz na temat przyszłości serii wypowiedziało się szefostwo firmy.

Co dalej z serialami ze świata Gry o tron?

Bez cienia wątpliwości możemy powiedzieć, że "Gra o tron" była jednym z największych hitów telewizyjnych ostatnich kilkunastu lat. Fani twórczości George'a R.R. Martina wiedzą jednak, że uniwersum ma mnóstwo innych ciekawych historii do opowiedzenia. HBO postanowiło wykorzystać ten fakt i zrealizowało "Ród smoka", który okazał się być hitem wśród widzów i krytyków.

Polecamy

"Ród smoka" miał być jednak jedynie jednym z wielu wcześniej zapowiedzianych spin-offów "Gry o tron", o których na przestrzeni lat słuch zaginął. Temat co jakiś czas powraca, zwłaszcza, kiedy dziennikarze mają okazję porozmawiać z szefostwem HBO i HBO Max. Ostatnio wywiadu Variety udzielił Casey Bloys, który jest CEO ds. kontentu w firmie.

Ten wyjaśnił, że chociaż "Ród smoka" był wielkim hitem dla HBO, to firma jest bardzo selektywna w podejmowaniu decyzji dot. kolejnych seriali ze świata "Gry o tron". Te są nie tylko bardzo kosztowne, ale też zajmują wiele czasu:

Pamiętajmy, że zanim dotarliśmy do "Rodu smoka", to stworzyliśmy dużo innych seriali, nakręciliśmy nawet odcinek pilotażowy jednej produkcji, napisaliśmy mnóstwo scenariuszy i w końcu zrobiliśmy tylko "Ród smoka". Żeby osiągnąć kolejny sukces, będziemy musieli powtarzać ten proces, tworzyć mnóstwo nowych rzeczy i próbować wszystkiego. Nigdy nie wiemy, co będzie działało. A to jest długotrwały proces, w trakcie którego jesteśmy teraz.

Polecamy

Bloys podkreślił też, że podobnego zdania jest wspomniany George R.R. Martin:

Nie jestem specjalnie negatywnie nastawiony do tworzenia kilku seriali z tego świata. Ale jest też pewnie jakiś naturalny limit tego, ile możemy ich zrobić, zanim fani będą przesyceni tym światem. Jestem jednak otwarty na propozycje, póki dostajemy dobre scenariusze i interesujące plany na serial. A zrobienie tego trochę zajmuje... Wiem, że George chce tego samego. Chcemy takiego serialu, którym jarać się mogą wszyscy.

Reprezentant HBO wyjaśnił, że ta filozofia towarzyszy nie tylko nowym projektom związanym z "Grą o tron", ale również "Rodowi smoka" - 2. sezon produkcji mamy otrzymać dopiero w 2024 roku, bo twórcy chcą produktu pełnego jakości, który miał czas na bycie dopracowanym i dopieszczonym. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.