Dom rodziny Addamsów był tak naprawdę różowy. Wyglądał naprawdę uroczo [WIDEO]

03.02.2023 13:40
Dom rodziny Addamsów był tak naprawdę różowy. Wyglądał naprawdę uroczo [WIDEO] Fot. Netflix/Ferrari Press/East News

Jedna z najpopularniejszych fikcyjnych rodzin w USA od zarania dziejów słynie ze swojego mrocznego, gotyckiego wizerunku. Okazuje się jednak, że nie taki diabeł straszny, jak go malują. 

Rodzina Addamsów tak naprawdę mieszkała w różowym domu

Oryginalny serial "Rodzina Addamsów" z 1964 roku nadawany był w czerni i bieli, co tylko podkreślało makabryczność, mrok i gotyckość tytułowej familii. Niedawno internet przypomniał jednak wszystkim, że prawdziwy plan zdjęciowy był przepełniony kolorami - a zwłaszcza różowym, który zdobił ściany wewnątrz posiadłości Addamsów.

Polecamy

I nagle ten stryczek na tle różowych ścian nie wygląda tak przerażająco:

Przygody rodziny Addamsów zaczęły się od satyrycznych komiksów w "The New Yorkerze". Jeszcze w latach 40. XX wieku Charles Addams stworzył inwersję powojennego modelu idealnej amerykańskiej rodziny, która kompletnie nie ogarnia, że inni się ich boją i uważają za dziwolągów.

Po kilkunastu latach wytwórnia MGM postanowiła zrealizować serial na bazie komiksów Addamsa, który nadawany był na stacji ABC. Opowieść o tej cudownie pokręconej familii była emitowana pierwotnie od 18 września 1964 do 8 kwietnia 1966 roku. 

Polecamy

Później nakręcono specjalny halloweenowy film telewizyjny z udziałem nieco starszej oryginalnej obsady. Łącznie powstały 64 odcinki, które podzielono na dwa sezony telewizji

I tak w główne role wcielali się Carolyn Jones, John Astin, Jackie Coogan, Ted Cassidy, Blossom Rock, Ken Weatherwax i zmarła niedawno Lisa Loring, która grała młodziutką Wednesday. Za darmo na YouTubie możemy obejrzeć pierwszy odcinek oryginalnego serialu:

Na przestrzeni kolejnych lat produkcja doczekała się mnóstwa różnych nowych wersji - filmów w latach 90., wielu animowanych przygód, czy też nadanego ostatnio przez Netflixa serialu "Wednesday", który zdobył ogromną międzynarodową popularność i doczeka się 2. sezonu. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.