"Dungeons & Dragons" doczeka się nie tylko filmu, ale również serialu. Znamy nazwiska twórców

11.01.2023 12:39
"Dungeons & Dragons" doczeka się nie tylko filmu, ale również serialu. Znamy nazwiska twórców Fot. zdjęcie poglądowe/CiEll/Shutterstock.com

Już za kilka miesięcy w kinach pojawi się film "D&D: Złodziejski honor" z gwiazdorską obsadą, a jakiś czas później na Paramount+ ma zadebiutować aktorski serial na bazie serii.

Dungeons & Dragons doczeka się aktorskiego serialu

Paramount+ zamówiło 8 odcinków 1. sezonu serialu aktorskiego "Dungeons & Dragons" na bazie popularnej serii papierowych RPG-ów o tym samym tytule. W roli showrunnera zatrudniono reżysera Rawsona Marshalla Thurbera ("Red Notice" na Netflixie), który napisał też scenariusz pierwszego odcinka i zrealizuje pilot.

Polecamy

Serial był wystawiony na sprzedaż od listopada 2022 roku i jak podaje Deadline, zainteresował sporo wytwórni i serwisów, ale to Paramount+ wyszedł z tego boju zwycięsko. Niewątpliwie wpływ na to miał również fakt, że nadchodzący film "Dungeons & Dragons: Złodziejski honor" zostanie wydany przez Paramount Pictures (31 marca 2023 roku).

Tym samym "Dungeons & Dragons" będzie kolejną produkcją Paramount+ na podstawie gier, dołączając do "Halo", które było jedną z najpopularniejszych produkcji oryginalnych serwisu w 2022 roku (szkoda tylko, że otrzymywał słabe oceny od widzów i krytyków).

Jeśli chodzi o samo D&D, to chyba wiecie o co chodzi - ludzie, orkowie, elfy, czarodzieje, gnomy i inne gobliny łączą się w drużynę, a potem wyruszają na przygodę. Postaci mogą mieć różne kwalifikacje i specjalizacje, a nad scenariuszem i przebiegiem rozgrywki czuwa mistrz gry, a także kilkuścienna kostka, odpowiadająca za powodzenie akcji wykonywanych przez graczy.

Tak jak wspomnieliśmy, Thurber był producentem, scenarzystą i reżyserem "Red Notice" z Gal Gadot, Ryanem Reynoldsem i Dwayne'em Johnsonem, który stał się najczęściej oglądanym filmem Netflixa w historii. W produkcji jest też jego film pełnometrażowy "Voltron" dla Amazona, który pisze z Ellen Shanman.

Na dniach zobaczymy natomiast pełnometrażową produkcję "Dungeons & Dragons: Złodziejski honor" z Chrisem Pine'em, Hugh Grantem, Michelle Rodriguez i Rege-Jean Page'em w rolach głównych - premiera jest planowana na 31 marca 2023 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.