"Euforia" doczeka się zupełnie nowej wersji. Powtórzy sukces oryginału?

28.11.2022 17:14
"Euforia" doczeka się zupełnie nowej wersji. Powtórzy sukces oryginału? Fot. CAP/RFS/Capital Pictures/East News

Serial HBO jest jedną z najlepiej ocenianych produkcji młodzieżowych ostatni lat. To sprawia, że ludzie chcą w jakiś sposób zaznać tego sukcesu - właśnie ogłoszono, że powstanie niemiecki remake hitu.

Euforia doczeka się niemieckiej wersji

"Euforia" zadebiutowała w 2019 i z marszu stała się ogromnym hitem stacji HBO. Produkcja z udziałem Zendayi skradła serca widzów i krytyków, którzy nagrodzili ją wieloma prestiżowymi nagrodami, sprawiły, że członkowie obsady stali się popularnymi aktorami, a także doczekała się sporej oglądalności.

Polecamy

Co nie jest w żaden sposób zaskakujące, sukces zainteresował międzynarodowych twórców. Jakiś czas temu ogłoszono, że powstanie niemiecki remake popularnej produkcji o nastolatkach. W tym miejscu warto przypomnieć, że międzynarodowy hit HBO sam jest remakiem i bazuje na izraelskim pierwowzorze autorstwa Rona Leshema, emitowanym w latach 2012-2013.

Jak podaje Variety, niemieckie studia Zeitsprung Pictures i ADD Content kupiły właśnie prawa do adaptacji serialu. To przy okazji oznacza, że scenariusz niemieckiej "Euforii" przygotują Jonas Lindt i Paulina Lorenz, twórcy serialu "Druck", będącego lokalną wersją norweskiego hitu "SKAM". Na razie nieznana jest obsada serialu.

Polecamy

Jak czytamy na portalu Prime Movies, prezes wytwórni Zeitsprung Pictures, Michael Souvignier, w następujących słowach wypowiedział się o swoim nowym projekcie:

Cieszymy się z powodu niemieckiej adaptacji tego wyjątkowego, inicjacyjnego serialu. Wierzymy, że tematy takie jak tożsamość, zdrowie psychiczne, uzależnienia czy seksualność muszą zostać przedstawione w sposób "lokalny", z perspektywy niemieckich nastolatków.

Na razie nieznane są dodatkowe szczegóły produkcji, data premiery nowej wersji, a także nie wiemy, jak bardzo scenariusze będą zbliżone do kultowej niemieckiej powieści "My, dzieci z dworca ZOO", która swoją drogą doczekała się w 2021 roku serialowej adaptacji.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.