Zaginął znany aktor. Gwiazdor "Pokoju z widokiem" wybrał się w trudnych warunkach w góry

19.01.2023 14:08
Zaginął znany aktor. Gwiazdor "Pokoju z widokiem" wybrał się w trudnych warunkach w góry Fot. TriStar Pictures/Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East News

Brytyjski aktor Julian Sands zaginął około 19:30 w piątek, 13 stycznia, ale władze poinformowały o tym dopiero w środę 18 stycznia. Ostatni raz widziano go na szlaku około 50 mil od Los Angeles.

Zaginął znany brytyjski aktor Julian Sands

Tragiczne wieści z Kalifornii - 13 stycznia 2023 roku zaginął znany brytyjski aktor Julian Sands, który wybrał się na wędrówkę po górach w hrabstwie San Bernandino, około 50 mil od granicy Los Angeles.

Polecamy

Według przedstawiciela Departamentu Szeryfa Hrabstwa San Bernardino, pogotowie zareagowało dość szybko i rozpoczęło dokładne przeszukiwanie terenu chwilę po tym, jak zaginięcie 65-letniego aktora zgłosiła jego żona. Niestety, służby musiały się wycofać z poszukiwań po jakichś 24 godzinach, ponieważ w okolicy pojawiło się zagrożenie lawinowe i znacznie pogorszyły się warunki na szlaku.

Później funkcjonariusze poszukiwali aktora przy użyciu helikoptera i drona, ale już bez naziemnej grupy poszukiwawczej - wszystko dlatego, że nie pozwalały na to warunki. Departament Szeryfa planuje wznowić działania naziemne, gdy pogoda się poprawi. 

Polecamy

W międzyczasie jednak przestrzega turystów przed tym, by nie wybierać się na wędrówki - w ciągu ostatnich czterech tygodni zanotowano bowiem zaginięcie dwóch osób:

Warunki są zbyt niebezpieczne i nawet bardzo doświadczeni w chodzeniu po górach ludzie mogą mieć problemy. Dlatego zalecamy też, by turyści trzymali się z daleka od tamtego obszaru.

Sands występował w filmach i serialach telewizyjnych od wielu lat. Otrzymał spory rozgłos za sprawą głównej roli George'a Emersona w filmie Jamesa Ivory'ego "Pokój z widokiem" z 1985 roku, gdzie na ekranie pojawiła się też m.in. Helena Bonham Carter.

Na przestrzeni lat grał w takich produkcjach, jak "Czarnoksiężnik", "Zostawić Las Vegas", "Arachnofobia" i "Nagi lunch", a w ostatnim okresie Sands preferował role w produkcjach studyjnych i niezależnych, takich jak "Błogosławieństwo" i "Malowany ptak". 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.