Zadebiutował 2. sezon serialu "Gwiezdne wojny: Wizje". Polka reżyserką jednego z odcinków

04.05.2023 11:55
Zadebiutował 2. sezon serialu "Gwiezdne wojny: Wizje". Polka reżyserką jednego z odcinków Fot. materiały prasowe/Disney+

Disney+ przygotował dla fanów prezent z okazji Star Wars Day. Od 4 maja 2023 roku na platformie dostępny jest drugi sezon animowanej produkcji "Gwiezdne wojny: Wizje".

Jeden z odcinków Gwiezdnych wojen: Wizje wyreżyserowała Polka

Druga część serii to antologia dziewięciu filmów krótkometrażowych z całego świata zrealizowanych z wykorzystaniem różnych technik animacyjnych. Odcinek stworzony przez brytyjskie studio wyreżyserowała Magdalena Osińska.

Polecamy

Opowieści w drugim sezonie będą dalej eksplorować różnorodne aspekty odległej galaktyki, zapewniając oryginalne spojrzenie na ten świat. Produkcja "Gwiezdne wojny: Wizje" niezmiennie będzie poszerzać ramy opowieści o odległej galaktyce, wykorzystując najbardziej urzekające style animacji z różnych krajów i kultur.

Wśród zaproszonych studiów znalazły się: El Guiri z Hiszpanii, Cartoon Saloon z Irlandii, Punkrobot z Chile, Aardman z Wielkiej Brytanii, Studio Mir z Korei Południowej, Studio La Cachette z Francji, 88 Pictures z Indii, D'ART Shtajio z Japonii oraz Triggerfish z Republiki Południowej Afryki.

W serialu znalazł się również polski akcent. W gronie twórców znalazła się Polka, Magdalena Osińska, która wyreżyserowała jeden z odcinków – "Jestem twoją matką" – zrealizowany z ramienia brytyjskiego studia Aardman.

Polecamy

Film przedstawia historię młodej pilotki, Anni, która wstydzi się swojej nadopiekuńczej mamy. Dziewczyna staje przed wyzwaniem wzięcia razem z nią udziału w szalonym rodzinnym wyścigu w akademii. Rodzina będzie musiała zmierzyć się z żywiołami, ich starym statkiem, innymi zawodnikami, ale także z sobą samą.

Producentami wykonawczymi serialu są Josh Rimes, James Waugh i Jacqui Lopez. 2. sezon serialu "Gwiezdne wojny: Wizje" zadebiutował na Disney+ 4 maja 2023 roku i jest już dostępny w całości.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.