Henry Cavill zostanie "godnie pożegnany" w trzecim sezonie "Wiedźmina"

22.12.2022 14:17
Henry Cavill zostanie "godnie pożegnany" w trzecim sezonie "Wiedźmina" Fot. Susie Allnutt/Netflix/materiały prasowe

"Wiedźmin" po premierze 3. sezonu będzie się znacząco różnił - z projektu odchodzi bowiem Henry Cavill, który ma zostać "godnie pożegnany" przez twórców.

Wiedźmin - twórcy "godnie pożegnają" Henry'ego Cavilla

Jak pewnie wiecie, 3. sezon 'Wiedźmina" będzie oficjalnie ostatnim dla Henry'ego Cavilla, który zrezygnował z roli Geralta z Rivii. Powody tej decyzji nie są do końca jasne, ale spodziewamy się, że aktor jako fan oryginalnych książek i gier nie do końca dogadywał się z twórcami serialu, którzy wprowadzali dużo autorskich pomysłów, traktując opowieści Sapkowskiego jako "luźną inspirację".

Polecamy

Nie mniej, na razie wszyscy trzymają pozytywny front i nawet jeżeli między Cavillem a twórcami doszło do jakichś scysji, to showrunnerka Lauren Hissrich zapewniła, ze gwiazdor zostanie "godnie pożegnany" przez scenarzystów produkcji.

Szefowa serialu niedawno udzieliła wywiadu portalowi Entertainment Weekly, w którym opowiedziała co nieco na temat nadchodzącego projektu. Podkreśliła, że 3. sezon ma niejako zamknąć pewien rozdział przygód Geralta, a w przyszłości zobaczymy odświeżoną wersję postaci, co całkiem interesująco pokrywa się ze zmianą odtwórcy głównej roli:

Dla Geralta dużą zmianą jest poświęcenie się dla Ciri. Jest w stanie porzucić nawet swoją neutralność, by tylko ją chronić. A to dla mnie jest jedna z najbardziej heroicznych rzeczy, jakie mogliśmy zrobić, by pożegnać Henry'ego, chociaż tego nie planowaliśmy. Geralt na końcu ma nową misję i w 4. sezonie zastajemy go nieco odmienionego - teraz nawet fizycznie.

Polecamy

Z relacji EW wynika, że 3. sezon ma bazować w większości na książce "Czas pogardy", czerpiąc też z "Krwi Elfów". Tak jak jednak wspomnieliśmy wyżej, twórcy raczej luźno podchodzą do adaptowania opowieści Sapkowskiego, więc i tak powinniśmy się spodziewać ogromnej ilości różnic względem oryginału.

Nowy sezon "Wiedźmina" z (jeszcze) Henrym Cavillem w roli głównej zadebiutuje na Netflix już latem 2023 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.