Szykujcie się na kolejne spotkanie z Pennywise'em. Powstanie serial na bazie powieści "TO" Stephena Kinga

24.02.2023 13:02
Szykujcie się na kolejne spotkanie z Pennywise'em. Powstanie serial na bazie powieści "TO" Stephena Kinga Fot. LFI/Avalon.red/REPORTER/East News

Nie zabija się kury znoszącej złote jaja - Warner Bros. poinformował, że zamierza zrealizować serial "Welcome to Derry" będący prequelem popularnych filmów "To".

Welcome to Derry - kolejny horror ze świata Stephena Kinga

HBO Max też chce coś ugrać na sukcesie filmów "TO" na bazie powieści Stephena Kinga. W produkcji jest serial "Welcome to Derry" (tytuł roboczy) tworzony przez Warner Bros. Television i filmowców Andy'ego i Barbarę Muschiettich oraz Jasona Fuchsa - cała trójka pracowała nad poprzednimi horrorami z serii.

Polecamy

"Welcome to Derry" będzie oczywiście bazował na popularnej książce Stephena Kinga i jej adaptacjach, a głównym zadaniem serialu będzie "rozszerzenie historii", którą mieliśmy okazję zobaczyć w filmach "To" i "To: Rozdział 2". 

Sprawę skomentował nawet Stephen King, który nie krył zadowolenia, że świat z jego książek zyskał taką popularność wśród odbiorców:

Ekscytuje mnie fakt, że opowieść o najbardziej nawiedzonym miasteczku w Maine nadal rezonuje z odbiorcami. Cieszę się też, że to Andy i Barbara będą zarządzali przerażającymi zabawami, które czekają na nas w Derry. Czerwone baloniki dla każdego!

Jason Fuchs ma napisać scenariusz pierwszego odcinka na bazie historii wymyślonej przez Muschiettich. Zajmie się też produkcją i razem z Bradem Calebem Kane'em obejmą role showrunnerów projektu. Rodzeństwo Muschiettich będzie natomiast pełniło funkcje producentów wykonawczych oraz wyreżyserują kilka odcinków serialu.

Polecamy

Wszystko zostaje więc w tym samym kręgu, który odpowiedzialny był za sukces filmów. 

Jako nastolatkowie zamienialiśmy się książką Stephena Kinga, aż się nie rozleciała. "TO" jest niezwykle złożoną książką, która zawiera znacznie więcej detali i ciekawych opowieści, niż byliśmy w stanie przekazać w naszych filmach. Nie możemy się doczekać, aż w pełni oddamy powieść Stephena, pokazując jej humor, serducho i oczywiście horror.

Tak projekt w oświadczeniu zapowiedziało rodzeństwo Muschiettich, które prawdopodobnie zajmie się serialem po premierze ich nadchodzącego filmu superbohaterskiego "The Flash". Ten pojawi się w kinach już w czerwcu 2023 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.