Koreańskie nowości na Netfliksie. Jakie seriale i filmy pojawią się w tym roku?

17.01.2023 13:16
Koreańskie seriale i filmy na Netfliksie Fot. materiały prasowe Netflix

Lubicie k-dramy? Czekacie na nowe, koreańskie filmy na Netfliksie? Sprawdźcie, jakie tytuły trafią na platformę w 2023 roku. Będzie co oglądać!

Koreańskie produkcje cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem widzów. Okazuje się, że w 2022 roku obejrzało je ponad 60 procent wszystkich użytkowników Netflix. Nic zatem dziwnego, że w tym roku na platformie pojawi się sporo nowych tytułów. Netflix zapowiedział, że użytkownicy otrzymają aż 34 filmy, seriale i programy koreańskie, których premiery nastąpią już niedługo. Zobaczymy nie tylko produkcje oryginalne, ale też powracające na ekrany ulubione przez fanów tytuły.

Polecamy

K-dramy i koreańskie filmy na Netflix. Jakie tytuły zadebiutują w 2023?

Hallyu, czyli koreańska fala nie ustaje! Jakie koreańskie produkcje pojawią się na Netfliksie? W wielu serialach powraca temat walki o przetrwanie: to konfrontacja z potworami w mroczne dni 1945 roku w "Potworze z Gyeongseongu", brak tchu w dystopijnej przyszłości w serialu science fiction "Black Knight" i wysiłki na rzecz ochrony Joseonu za czasów rządów japońskich kolonizatorów w dramacie akcji "Bandycka pieśń".

Fanów k-dram na pewno ucieszą powroty seriali: "Sweet Home", "D.P." i "Chwały". Premiera 2. części „Chwały”, dramatu o zemście, zaplanowana jest na marzec 2023. Część 1 tego serialu była najchętniej oglądanym serialem nieanglojęzycznym w tygodniu rozpoczynającym się 2 stycznia, osiągając wynik 82,48 mln godzin oglądania. Szykuje się także powrót "Sweet Home" — serialu, który wyznaczył nowe standardy wśród produkcji o potworach w Korei. Z kolei w "D.P." zobaczymy obsadę z pierwszego sezonu, która kontynuuje pościg za dezerterami.

Polecamy

Don Kang, wiceprezes ds. pozyskiwania treści w firmie Netflix, tak wypowiedział się na temat koreańskich produkcji na Netfliksie:

Popularność produkcji koreańskich na całym świecie nie słabła w 2022 roku, a Netflix zaproponował fanom jeszcze więcej przeróżnych historii i gatunków. W zeszłym roku koreańskie filmy i seriale regularnie pojawiały się na liście Top 10 w ponad 90 krajach, a trzy najpopularniejsze seriale Netflix wszech czasów to właśnie tytuły z Korei. W tym roku mierzymy wyżej. Chcemy lepiej opowiadać widzom jeszcze lepsze historie. Z taką ofertą tytułów koreańskich Netflix pozostanie najlepszym wyborem dla fanów fascynujących i różnorodnych koreańskich opowieści.

Wśród nowych seriali, które zobaczymy w tym roku, królują romanse („Wezwał cię czas”, „Behind Your Touch” (tytuł roboczy), „Szybki kurs miłości”, „Destined With You”, „Doona!”, „King the Land”, „Love to Hate You”, „See You In My 19th Life”), zobaczymy też komentarze społeczne i intrygi („Bloodhounds”, „Celebrytka”, „Dziewczyna w masce”), dramaty („Codzienna dawka słońca”, „Queenmaker”, „The Good Bad Mother”) oraz produkcje apokaliptyczne („Żegnaj, Ziemio”).

Dużym zaskoczeniem była popularność koreańskich filmów i programów bez scenariusza. Jednym z 10 najchętniej oglądanych filmów nieanglojęzycznych w zeszłym roku był thriller akcji "Carter", a program randkowy "Piekło singli" aktualnie znajduje się wśród 10 najpopularniejszych produkcji nieanglojęzycznych na świecie.

W tym roku Netflix poszerza też ofertę filmową. Swoją premierę będzie miało aż sześć koreańskich filmów — pierwszy to thriller science fiction "JUNG\_E", który zobaczymy już 20 stycznia, następnie ukaże się  "Kill Boksoon" o zawodowej morderczyni, która odczuwa sprzeczny ze swoim zajęciem instynkt macierzyński oraz "Wyznawca 2", sequel kryminalnego thrillera akcji o gangach narkotykowych. W innych filmach poruszono motyw zemsty ("Balerina"), rywalizacji między mistrzem a uczniem ("Mistrzowska rozgrywka") oraz hakowania ("Zgubiony telefon").

Polecamy

Na Netliksie obejrzymy też dwa nowe dokumenty. "Yellow Door: Looking for Director Bong’s Unreleased Short Film" (tytuł roboczy) to zapis poszukiwań debiutanckiego filmu nagrodzonego Oscarem reżysera Bonga Joon-Ho, zaś dokument o prawdziwej zbrodni "W imię boże: Wiara i kłamstwa" opowiada o samozwańczych mesjaszach we współczesnej historii Korei.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.