Gwiazdor "Przyjaciół" o serialu: "nie mogę go oglądać, bo widzę, że tu jestem pijany, a tam naćpany"

07.12.2022 16:20
Gwiazdor "Przyjaciół" o serialu: "nie mogę go oglądać, bo widzę, że tu jestem pijany, a tam naćpany" Fot. Rex Features/East News

Matthew Perry od jakiegoś czasu dzieli się mrocznymi sekretami ze swojej przeszłości, opowiadając o tym, jak bardzo był wrakiem człowieka podczas pracy nad "Przyjaciółmi".

Matthew Perry nie może oglądać Przyjaciół

Jak pewnie doskonale wiecie, Matthew Perry wcielał się w latach 1994-2004 w Chandlera w serialu "Przyjaciele". Rola przyniosła mu ogromną rozpoznawalność na całym świecie, ale aktor miał spore problemy z poradzeniem sobie z takim stanem rzeczy. Na przestrzeni ostatnich lat wyznawał, że bał się ocen innych ludzi, a praca na planie serialu była dla niego niezwykle stresująca.

Polecamy

To sprawiło, że zaczął się zmagać z uzależnieniami. Wcześniej aktor wyjaśniał, że nie pamięta niektórych dni spędzonych na planie popularnego serialu, a znacznie szerzej całą sytuację opisał w swojej autobiografii "Friends, Lovers and The Big Terrible Thing", która jakiś czas temu trafiła na półki sklepowe.

W ramach promocji tytułu aktor udziela teraz wielu różnych wywiadów, w których opowiada o swoich przeszłych demonach. Jego wypowiedzi w rozmowie z Tomem Powerem były szczególnie mocne i podczas spotkania w kinie Hot Docs Ted Rogers Cinema w Toronto, Matthew Perry wyznał:

Łykałem 55 Vicodinów dziennie, ważyłem 58 kilo. Właśnie dlatego nie mogę na siebie patrzeć – byłem brutalnie wychudzony.

Później wyjaśnił, że nie może oglądać "Przyjaciół":

Nie oglądałem serialu, bo myślałem jedynie: tu jestem napruty, tutaj przyjmowałem opiaty, tu jeszcze więcej piłem, a tutaj wciągałem kokainę. Byłem w stanie powiedzieć dokładnie, na czym akurat byłem, patrząc jedynie po moim wyglądzie. Dlatego nie mogę oglądać serialu, bo to jedyne, co widzę.

Polecamy

Aktor podkreślił, że nigdy nie przyjmował substancji psychoaktywnych w trakcie pracy, bo miał za dużo szacunku do swoich współpracowników i przyjaciół. Nie wyszło mu to jednak na zdrowe, bo jak sam stwierdził często czuł się jak na "okrutnym kacu". Bywały nawet dni, że musiał walczyć, żeby nie upaść na ziemie, bo dostawał tak agresywnych drgawek. Nagranie z całej rozmowy zobaczycie poniżej:

Wszystkie odcinki "Przyjaciół" możecie obejrzeć już na HBO Max.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.