Nadchodzi "American Sports Story". Co wiemy o kolejnej odsłonie antologii "American Story"?

13.01.2023 11:52
Nadchodzi "American Sports Story". Co wiemy o kolejnej odsłonie antologii "American Story"? Fot. Ferrari Press/FX Networks/East News

Po sporych sukcesach seriali z serii "American Horror Story" i "American Crime Story", stacja FX postanowiła zlecić kolejną odsłonę popularnej antologii - tym razem poznamy "American Sports Story".

Nadchodzi American Sports Story - co wiemy o nowym serialu z popularnej serii?

Po ogromnych sukcesach kreatywnych i artystycznych "American Horror Story" i "American Crime Story", stacja FX potwierdziła, że stworzy kolejną odnogę "American Story" - tym razem będzie to "American Sports Story". Serial, podobnie jak "Crime Story", opowie o prawdziwych wydarzeniach.

Polecamy

Szef FX John Landgraf potwierdził w rozmowie z dziennikarzami podczas spotkań w ramach TV Critics Association, że nowy miniserial opowie historię zawodnika NFL, Aarona Hernandeza. Ta jest co najmniej interesująca.

Hernandez rozpoczął swoją karierę futbolową na University of Florida, wygrywając z uczelnią Mistrzostwo Kraju w 2008 roku. Potem przyszedł czas na draft w NFL, w ramach którego trafił do New England Patriots. Chociaż na boisku był bardzo utalentowany i stanowił dobre uzupełnienie ofensywy Pats, Hernandez właściwie od początku kariery miał problemy w życiu prywatnym.

Zawodnik często korzystał i nawet nadużywał środków odurzających, co nie podobało się jego drużynie. Do tego był mało kontaktowy, przez co trudno było z nim nawiązać przyjacielskie relacje. Przełom nadszedł w 2013 roku, kiedy został aresztowany pod zarzutem zabójstwa swojego przyjaciela, Odina Lloyda.

Polecamy

Patriots zerwali z nim kontrakt i po kilku latach Hernandez został uznany winnym morderstwa. W 2015 roku trafił do więzienia na dożywocie, a 2 lata później popełnił samobójstwo.

Jak czytamy w oficjalnym opisie serialu:

Miniserial przedstawi nam sukces i upadek gwiazdora NFL Aarona Hernandeza. Produkcja postara się pokazać jego relacje rodzinne, jego karierę, samobójstwo oraz jego spuściznę w sporcie i amerykańskiej kulturze.

Potwierdzono, że "większość scenariuszy jest już gotowa", ale jeszcze nie wyznaczono daty rozpoczęcia produkcji. Landgraf zdradził również, że trwają też prace nad "American Love Story". 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.