Netflix podzielił się listą swoich najpopularniejszych seriali 2022 roku. Co oglądaliśmy najchętniej?

28.12.2022 14:17
Netflix podzielił się listą swoich najpopularniejszych seriali 2022 roku. Co oglądaliśmy najchętniej? Fot. Vlad Cioplea /Netflix / Courtesy Everett Collection/East News

Koniec roku to czas podsumowań - to zrobił niedawno Netflix, dzieląc się listą najpopularniejszych anglojęzycznych i nieanglojęzycznych seriali oryginalnych z 2022 roku.

Netflix - oto najpopularniejsze seriale 2022 roku

W tym roku Netflix miał kilka ogromnych hitów, które rywalizowały o największą popularność w całej historii serwisu, a nie tylko w 2022. Tutaj wystarczy wspomnieć jedynie o 'Stranger Things", "Wednesday", czy kompletnej niespodziance w postaci "Dahmera" o tytułowym seryjnym mordercy z Evanem Petersem w roli głównej.

Polecamy

Zresztą dwie ostatnie produkcje nie są jedynymi tegorocznymi debiutami, które znalazły się w pierwszej 10 najczęściej oglądanych produkcji Netflixa w 2022 roku - tu znalazł się jeszcze thriller "Obserwator", wyczekiwana adaptacja powieści graficznych Neila Gaimana o tytule "Sandman", a także dramat "Kim jest Anna?".  

Oprócz tego wysokie miejsca zajęły też kontynuacje popularnych produkcji w postaci "Bridgertonów", "The Umbrella Academy" i finału "Ozark". 

Polecamy

Jeśli chodzi natomiast o seriale nieanglojęzyczne, to wysokie miejsca zajmowały oryginalne produkcje koreańskie - na szczycie zestawienia pojawiło się "All Of Us Are Dead" i "Extraordinary Attorney Woo", a także tytuły hiszpańskojęzyczne w postaci "Szkoły dla elity", czy "Skradzionego serca". 

Pełne zestawienie 10 najpopularniejszych seriali anglojęzycznych i nieanglojęzycznych zobaczycie poniżej:

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.