Netflix wprowadził niewielką, aczkolwiek bardzo istotną zmianę. O co chodzi?

09.03.2023 13:15
Netflix wprowadził niewielką, aczkolwiek bardzo istotną zmianę. O co chodzi? Fot. Kaspars Grinvalds/Shutterstock.com

Nareszcie z czystym sercem możemy napisać, że Netflix wprowadził zmianę, która wyjdzie użytkownikom na dobre - mowa u ułatwieniu dostępności.

Netflix wprowadził subtelną, aczkolwiek potrzebną zmianę

Jak mniemam spodziewacie się jakiejś wiekopomnej zmiany albo totalnego clickbaitu - nie znajdziecie w tym tekście ani tego, ani tego. Nowa zmiana Netflixa jest bowiem tylko i aż drobnym ułatwieniem życia, a zwłaszcza dla osób, które mogą mieć problemy ze wzrokiem.

Polecamy

Wszyscy użytkownicy Netflixa na całym świecie powinni teraz zyskać możliwość ustawienia rozmiaru i wyglądu napisów, a przynajmniej w aplikacjach dostępnych na telewizorach. Ta opcja była dostępna gęsto w przeglądarce internetowej, ale według badań samego serwisu, około 70% użytkowników przede wszystkim korzysta z apki w smart TV.

Nowa opcja pozwala na wybór trzech różnych rozmiarów napisów (małe, średnie i duże), a także czterech stylów. Są to:

  • zwykłe, białe napisy
  • białe napisy na czarnym tle
  • żółte napisy na czarnym tle 
  • czarne napisy na białym tle

Warto zaznaczyć, że większość platform streamingowych pozwalała już na takie dostosowywanie napisów wcześniej, ale - lepiej później, niż wcale.

Tak jak wspomnieliśmy, ta opcja najprawdopodobniej przyda się dla osób, które mają problemy ze wzrokiem, ale też pewnie docenią je osoby starsze, czy nawet dzieciaki.  

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.