Netflixa podbijają niespodziewane filmy. Zaskakujące Top 10 najpopularniejszych produkcji

12.12.2022 12:01
Netflixa podbijają niespodziewane filmy. Zaskakujące Top 10 najpopularniejszych produkcji Fot. materiały prasowe/Netflix

Netflix od kilku tygodni jest pod władaniem "Wednesday" w kategorii serialowej - nawet dokument o Harrym i Meghan nie pobił wyniku tej produkcji. Jak natomiast wygląda sprawa w kategorii filmowej?

Netflix - top 10 najpopularniejszych filmów na początku grudnia

Tak jak wspomnieliśmy, na Netflix od kilku tygodni rządzi i dzieli "Wednesday". Opowieść o nastoletniej dziewczynie z rodzinki Addamsów nie schodzi z pierwszej pozycji na podium, co w gruncie rzeczy nie jest bardzo zaskakujące - Jenna Ortega jest popularna wśród młodych osób, reżyserem produkcji jest legendarny Tim Burton, a całość bazuje na popularnej franczyzie.

Polecamy

Co natomiast może zaskoczyć, to zestawienie najpopularniejszych filmów w skali globalnej. W ciągu ostatniego tygodnia najchętniej oglądanymi produkcjami pełnometrażowymi był norweski "Troll" oraz poklatkowa animacja "Pinokio" od Guillermo del Toro.

Jak podaje Variety, najnowsza produkcja w reżyserii Roara Uthauga jest jednym z najchętniej oglądanych nieanglojęzycznych pozycji w historii serwisu. W ciągu kilku pierwszych dni od premiery film "Troll" był oglądany przez ponad 75,9 miliona godzin i jest obecnie na pierwszym miejscu globalnej listy Top 10 najbardziej oglądanych filmów nieanglojęzycznych.

Eksplozja w norweskich górach budzi ze snu postać rodem z mitów - ogromnego trolla. Do walki z rozjuszoną bestią staje nieustraszona paleontolożka. W rolach głównych wystąpili Ine Marie Wilmann, Kim Falck, Mads Sjøgård Pettersen, Gard B. Eidsvold, Pål Richard Lunderby i Eric Vorenholt. "Troll" jest niezwykle chwalony przez krytyków za grę aktorską, muzykę, zdjęcia, reżyserię, efekty wizualne i sekwencje akcji.

Polecamy

Chociaż oficjalnych danych jeszcze nie mamy, to Netflixa podbija teraz również "Pinokio" od Guillermo del Toro. Reżyser wielokrotnie aktualizował wyniki oglądalności filmu na swoim Twitterze - ten w końcu doczłapał się na szczyt listy najchętniej oglądanych filmów w USA, więc spodziewamy się, że wynik będzie wysoki również w skali globalnej:

W roli tytułowej pojawił się debiutujący Gregory Mann, którego wspomagają David Bradley w roli Dżepetto oraz Ewan McGregor w roli gadającego Świerszcza i narratora. W pozostałych rolach pojawiają się m.in. Finn Wolfhard, Cate Blanchett, Christoph Waltz, Ron Perlman, Tilda Swinton, John Turturro, Tim Blake Nelson oraz Burn Gorman.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.