Nie żyje aktor z popularnych telenowel. Andrzej Szopa występował w "Plebanii", "Klanie" i "M jak miłość"

02.01.2023 11:27
Nie żyje aktor z popularnych telenowel. Andrzej Szopa występował w "Plebanii", "Klanie" i "M jak miłość" Fot. Michal WARGIN/East News

W wieku 70 lat zmarł polski aktor Andrzej Szopa. Ten najbardziej znany był z wielu gościnnych występów w najpopularniejszych polskich telenowelach. Artystę pożegnali najbliżsi.

Nie żyje Andrzej Szopa, polski aktor znany z telenowel

Jak podaje Super Express, 31 grudnia 2022 roku w wieku 70 lat zmarł Andrzej Szopa, aktor znany z takich produkcji jak "Klan", "Plebania" i "M jak miłość". W ostatnich chwilach towarzyszyli mu bliscy.

Polecamy

W oświadczeniu dla SE pracownicy Domu Artystów Weteranów Scen Polskich, w którym przebywał Szopa, napisali:

Andrzej zmarł wczoraj około godziny 20:40. Była przy nim ukochana żona Iza, która trzymała go za rękę. Obecni byli również jego bliskich przyjaciele. Andrzej od dłuższego czasu nie wstawał z łóżka. Jego stan zdrowia w ostatnich dniach się pogorszył. Umierał zaopiekowany, wśród najbliższych mu osób. Dostał ostatnie namaszczenie. 

Ostatnie lata życia aktor spędził w domu opieki w Skolimowie, przebywał tam prawie dekadę. Andrzej Szopa był sparaliżowany po operacji kręgosłupa i musiał poruszać się na wózku.

W trakcie swojej wieloletniej kariery Andrzej Szopa grywał w największych polskich produkcjach telewizyjnych. Mogliśmy oglądać go w "Klanie", "Plebanii", "Daleko od noszy", "M jak miłość" i w popularnych sitcomach "Graczykowie" i "Lokatorzy".

Spełniał się również jako aktor dubbingowy. Słyszeliśmy go między innymi w "Eragonie", "Harrym Potterze" i w "Powstaniu Warszawskim", a także wielu grach komputerowych - w tym w legendarnym Neverwinter Nights.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.