Nie żyje aktor znany z "Barw szczęścia", "Klanu", czy "Na Wspólnej". Miał 65 lat

17.03.2023 14:35
Nie żyje aktor znany z "Barw szczęścia", "Klanu", czy "Na Wspólnej". Miał 65 lat Fot. materiały prasowe/TVP

W wieku 65 lat zmarł Mirosław Kowalczyk, aktor filmowy i teatralny, którego widzowie mogli oglądać w popularnych serialach "Na Wspólnej", czy "Barwach szczęścia".

Nie żyje Mirosław Kowalczyk. Aktor miał 65 lat

Jak podaje se.pl, 5 marca 2023 roku zmarł Mirosław Kowalczyk. Był aktorem teatralnym i serialowym, a według portalu został już pochowany na Cmentarzu Wolskim w Warszawie. Smutna wiadomość trafiła do mediów dopiero teraz.

Na ekranie pojawiał się regularnie do 2022 roku, a karierę filmową rozpoczął w 1988 roku. Na przestrzeni lat pojawił się w kilkudziesięciu filmach i serialach oraz niezliczonej ilości spektakli teatralnych.

Mirosław Kowalczyk urodził się 4 czerwca 1957 roku w Warszawie. Był wszechstronnie wykształconym aktorem i na przestrzeni kilkudziesięcioletniej kariery był związany ze stołecznymi teatrami. W latach 70. i 80. XX wieku występował w Teatrze Syrena, a później pojawiał się też na deskach Teatru Komedia, Teatru Narodowego czy Teatru na Woli. 

Widzom telewizyjnym znany jest z udziału w polskich serialach TVP i TVN. Pojawiał się między innymi w popularnych dramatach obyczajowych i operach mydlanych "Barwy szczęścia", "Klan", czy "Na Wspólnej". W trakcie wieloletniej kariery udzielał się również jako lektor audiobooków oraz dubbingował filmy i gry komputerowe.

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.