Nie żyje aktorka znana z "Na Wspólnej", "Przyjaciółek", czy "Na sygnale"

23.01.2023 12:21
Nie żyje aktorka znana z "Na Wspólnej", "Przyjaciółek", czy "Na sygnale" Fot. materiały prasowe/TVN

Nie żyje polska aktorka i reżyserka teatralna Barbara Radecka. Na przestrzeni wielu lat wystąpiła w takich popularnych serialach, jak "Na Wspólnej", "Przyjaciółkach", "Na sygnale" czy "W rytmie serca".

Nie żyje Barbara Radecka, aktorka znana z Na Wspólnej i Przyjaciółek

Jak podaje filmpolski.pl, w wieku 85 lat zmarła Barbara Radecka. Informacja o śmierci aktorki i reżyserki teatralnej pojawiła się także na jej profilu na Facebooku. Jak przekazali bliscy, w najbliższym czasie zostaną przekazane informacje na temat pogrzebu.

Polecamy

Jak czytamy w poście rodziny:

Dzisiaj odeszła Barbara Katarzyna Radecka, nasza ukochana żona, mama i babcia. O terminie pogrzebu poinformujemy w najbliższym czasie.

Z relacji jej bliskich wynika, że Barbara Radecka przez większość życia posługiwała się imieniem Katarzyna. Jak poinformował wnuk aktorki, ostatnie chwile spędziła u boku ukochanego męża:

Odeszła w spokoju, w domu, u boku swojego męża, mojego dziadka Janusza, z którym spędziła aż 63 lata. (...) Po niedawnym zdiagnozowaniu nowotworu zrezygnowała z terapii - wolała odejść w spokoju. (...) Chciała zejść ze sceny na własnych warunkach - świadomie i bez ociągania. Dowodem siły jej charakteru niech będzie to, że nie lubiąc nadanych jej imion (Barbara Julita), przez niemal całe życie konsekwentnie używała imienia Katarzyna - i pod takim imieniem wszyscy ją znali.

Radeckiej zdarzało się również występować przed kamerą - miała na swoim koncie kilka ról w popularnych produkcjach telewizyjnych, w tym m.in. w serialach: "Plebania", "Pitbull", "W rytmie serca", "Na sygnale", "Przyjaciółki", czy "Na Wspólnej".

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.