Nie żyje gwiazdor popularnego serialu Netflixa "Lupin". Pożegnał go Omar Sy

31.01.2023 11:50
Nie żyje gwiazdor popularnego serialu Netflixa "Lupin". Pożegnał go Omar Sy Fot. materiały prasowe/Netflix

Zmarł francuski aktor Adama Niane, który wystąpił m.in. w dwóch sezonach popularnego serialu Netflixa "Lupin". Gwiazdor hitu miał 56 lat.

Nie żyje gwiazdor Lupina. Adama Niane miał 56 lat

W wieku 56 lat zmarł Adama Niane, gwiazdor "Lupina", "Zakładnika", czy "Złości". O śmierci poinformował reżyser Olivier Abbou, który pożegnał swojego przyjaciela.

Polecamy

Jak napisał na Instagramie:

Z ogromnym smutkiem dowiedziałem się o odejściu Adamy Niane, z którym miałem przyjemność pracować przy dwóch sezonach "Iskandera" i filmie "Złość". Nie rozstawaliśmy się przez cztery lata, dzieląc intensywny czas, artystyczne i bardzo ludzkie przygody w różnych odległych zakątkach świata. Był bardzo zaangażowany, oświecony, charyzmatyczny i utalentowany. Był nie tylko moim wspólnikiem, ale też przyjacielem i bohaterem.

Przyczyna śmierci na razie nie jest znana.

Adama Niane niewątpliwie był najbardziej znany z serialu "Lupin". W nim odgrywał postać Leonarda, płatnego zabójcy, którego celem jest zlikwidowanie głównego bohatera, Assane’a Diopa.

Odtwórca głównej roli Omar Sy również pożegnał swojego kolegę z pracy, pisząc w mediach społecznościowych:

Składam głębokie kondolencje bliskim Adamy, wielkiego aktora, u którego boku miałem przyjemność i okazję grać. Był człowiekiem o rzadko spotykanej dziś życzliwości. Niech jego dusza spoczywa w pokoju.

Adama Niane urodził się w Paryżu w 1966 roku. Studiował w Instytucie Wiedzy o Teatrze na Sorbonie. Miał na koncie kilkanaście ról filmowych i serialowych.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.