Nie żyje gwiazdor "Ulicy sezamkowej". Był w programie od samego początku

05.12.2022 15:36
Nie żyje gwiazdor "Ulicy sezamkowej". Był w programie od samego początku Fot. Chris Pizzello/Associated Press/East News

Nie żyje Bob McGrath. Wieloletni członek obsady kultowego programu telewizyjnego dla dzieci miał 90 lat. Śmierć potwierdziła rodzina.

Nie żyje Bob McGrath. Gwiazdor Ulicy sezamkowej miał 90 lat

O śmierci artysty napisał Deadline, na podstawie informacji udostępnionych przez rodzinę aktora za pośrednictwem mediów społecznościowych. McGrath odszedł w spokoju, we własnym domu otoczony bliskimi. Przyczyny śmierci nie podano. Aktor miał 90 lat.

Polecamy

Twórca był najbardziej znany z wieloletniej pracy na planie serialu "Ulica Sezamkowa". Był amerykańskim aktorem, muzykiem, piosenkarzem oraz autorem książek dla dzieci.

McGrath po raz pierwszy pojawił się na Ulicy Sezamkowej w latach 60. Wystąpił w pilocie programu, który zapoczątkował 47 sezonów trwającej wciąż serii. Przez lata wcielał się w rolę Boba Johnsona i był jedną z dwóch najdłużej pojawiających się ludzkich postaci w serialu.

Z obsady odszedł wiele lat później - w 2017 roku. Ostatni odcinek "Ulicy Sezamkowej" z jego udziałem to "Having a Ball".

Polecamy

McGrath realizował się również jako kompozytor przy serialu dla dzieci. Stworzył motyw przewodni "Ulicy Sezamkowej", a także utwory takie jak “People in Your Neighborhood”, “Sing a Song” czy “If You’re Happy And You Know It”.

Bob McGrath zaczął śpiewać w bardzo młodym wieku - zainspirowała go grająca na pianinie matka, co w późniejszych latach pchnęło go do szkoły muzycznej w Michigan. Jego album "Sing Me a Story" został nominowany do Independent Music Awards za płytę roku dla dzieci.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.