Pierwszy oryginalny polski serial SkyShowtime nadchodzi. O czym jest "Warszawianka"?

27.04.2023 13:24
Pierwszy oryginalny polski serial SkyShowtime nadchodzi. O czym jest "Warszawianka"? Fot. materiały prasowe/SkyShowtime

Już niedługo w SkyShowtime pojawi się pierwszy polski oryginalny serial serwisu o tytule "Warszawianka" z Borysem Szycem w roli głównej.

Warszawianka z Borysem Szycem doczekała się daty premiery

Poznaliśmy datę premiery pierwszego polskiego serialu oryginalnego SkyShowtime o tytule "Warszawianka". Ten zadebiutuje w serwisie już w czerwcu, a produkcja liczy jedenaście 40-minutowych odcinków. 

Polecamy

Serial opowiada o tragikomicznych losach czterdziestoletniego playboya, miejskiej legendy, która nieustająco walczy z rzeczywistością, próbując uchwycić sens własnego istnienia we współczesnym świecie. Franek Czułkowski aka Czuły (w tej roli Borys Szyc) to postać głęboko złożona - nieodpowiedzialny imprezowicz, seryjny uwodziciel i jednocześnie przyjaciel wszystkich.

Z głową pełną marzeń i talentem pisarskim Czuły skradł serca pokolenia X, ale nie dojrzał. Mając, a potem tracąc wszystko, próbuje nadać sens współczesnemu światu w otoczeniu najciekawszych postaci miasta.

Jak w oświadczeniu powiedział Jakub Żulczyk, autor scenariusza:

Są ludzie, którzy dodają koloru do naszego życia - sami jednak żyją na granicy czerni. Warszawianka to historia Franka "Czułego" - czterdziestolatka, który wciąż jest nastolatkiem. Najlepszego i najgorszego ojca na świecie. Uwikłanego w miasto bajeranta. Dobrego faceta, który wciąż podejmuje złe decyzje. Wciąż zakochanego mężczyzny, który nie ma pojęcia, jak kochać. Niewielu jest takich gości jak Czuły i wierzę, że widzowie wciągną się w tę opowieść, ponieważ wielu z nas odnajdzie w jego historii część siebie. SkyShowtime pokazało pełne zaangażowanie i wsparcie dla serialu i jest świetnym miejscem dla Warszawianki.

Polecamy

Serial SkyShowtime Original Warszawianka wyreżyserowany został przez Jacka Borcucha na podstawie scenariusza Jakuba Żulczyka. Autorem zdjęć jest Piotr Uznański. W rolę głównego bohatera serialu wcielił się Borys Szyc.

W pozostałych rolach wystąpili: Krystyna Janda, Jerzy Skolimowski, Ilona Ostrowska, Piotr Polak, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Zofia Wichłacz, Paulina Gałązka, Jan Peszek, Maja Pankiewicz, Marianna Zydek, Jakub Wieczorek, Marta Ścisłowicz, Tomasz Włosok, Marcin Januszkiewicz i Milena Goździela. Tak jak wspomnieliśmy, "Warszawianka" ma zadebiutować w czerwcu 2023 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.