Oto pierwsze zdjęcie z planu serialu "The Last of Us". Przedstawia tragiczną scenę

06.07.2021 14:22
Oto pierwsze zdjęcie z planu serialu "The Last of Us". Przedstawia tragiczną scenę Fot. materiały prasowe/Naughty Dog

HBO znalazło odtwórców głównych ról w wyczekiwanym serialu na podstawie uznanej i uwielbianej gry The Last of Us. W sieci pojawiło się również pierwsze zdjęcie z planu nowej produkcji, które przedstawia nam Joela, Tommy'ego i Sarę. 

The Last of Us - oto pierwsze zdjęcie z planu produkcji

Wcielający się w Tommy'ego Gabriel Luna ("Terminator", "Agenci Tarczy") udostępnił na swoim Instagramie pierwsze zdjęcie z planu "The Last of Us". Widzimy na nim Pedro Pascala w roli Joela, a także Nico Parker, która wciela się w jego córkę, Sarę. Całą trójka jest w samochodzie, co jeśli pamiętacie oryginalną grę, nie kończy się dla nich zbyt dobrze. 

Polecamy

Na szczęście cała trójka jest uśmiechnięta, a sam Luna napisał pod zdjęciem, że "już kocha tych ludzi". Szkoda, że z Parker nie będzie miał okazji zbyt długo popracować... Poniżej możecie zobaczyć zdjęcie z planu "The Last of Us":

Chociaż pierwotnie zakładano, że HBO nie będzie chciało za bardzo odbiegać od oryginalnej historii Ellie i Joela, to reżyser gry, a także producent i scenarzysta serialu Neil Druckmann wyjaśnił, że wcale nie jest to prawda. Zapowiedział bowiem w rozmowie z IGN, że większość dialogów serialu będzie wyciągnięta żywcem ze scenariusza pierwowzoru, ale będą osadzone w innym kontekście sytuacyjnym, dzięki czemu opowiedziana przez nich historia będzie inna i świeża.

Polecamy

Budowanie świata przedstawionego w "The Last of Us" było wykonane niezwykle pieczołowicie w oryginalnej grze, więc łatwo zrozumieć, że oddanie tej samej immersji w serialu mogłoby być trudne. Pewnie dlatego właśnie twórcy musieli postawić na zmiany fabuły. Jak wyjaśnił Druckmann:

Już dawno ustaliliśmy, że pierwszy sezon będzie adaptował pierwszą grę. Dla nas najważniejsze było to, by zachować takie same filozoficzne podłoże dla tej opowieści. Jeśli chodzi o szczegóły pokroju tego, jak ubrane są postaci, czy coś w tym stylu, to było dla nas dużo mniej ważne. Chcieliśmy zachować rdzeń emocjonalnej podróży tych postaci.

Wiemy, że "The Last of Us" będzie jednym z "wielu nadchodzących" projektów filmowo-serialowych ze świata Sony Entertainment (tak zapowiedział szef firmy, Jim Kelly) - wiemy na pewno, że druga flagowa franczyza studia Naughty Dog (twórców The Last of Us) doczeka się filmowej adaptacji w postaci "Uncharted" z Tomem Hollandem w roli Nathana Drake'a (premiera została zaplanowana na luty 2022 roku).

Data premiery "The Last of Us" od HBO jest na razie nieznana.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.