"Ród smoka" otrzyma 3. sezon. Dowiedzieliśmy się też, że 2. sezon będzie krótszy

30.03.2023 10:39
"Ród smoka" otrzyma 3. sezon. Dowiedzieliśmy się też, że 2. sezon będzie krótszy Fot. Capital Pictures/East News

Nadchodzący 2. sezon "Rodu smoka" ma zawierać 8 odcinków w przeciwieństwie do 10, z których składała się debiutancka seria. HBO jest również blisko potwierdzenia 3. sezonu.

Ród smoka będzie coraz krótszy? Nowy sezon ma mniej odcinków od pierwszego

Jak podaje Deadline, zmiany na szczycie Warner Bros. miały różne ciekawe efekty uboczne - jednym z nich jest chociażby to, że nadchodzący 2. sezon "Rodu smoka" będzie zawierał 8 odcinków, zamiast 10, którymi twórcy nas uraczyli w 1. serii. 

Polecamy

Wiemy również, że lada moment mają ruszyć zdjęcia do nowych odcinków, a HBO planuje pokazać nowe odcinki latem 2024 roku. "Ród smoka" zadebiutował w sierpniu, więc spodziewamy się podobnego okienka również dla 2. serii.

Z informacji zdobytych przez Deadline wynika, że początkowo twórcy chcieli podtrzymać standard 10 odcinków na sezon, ale w wyniku zmian w scenariuszu okazało się, że skrócenie go do 8 epizodów miało pozytywnie wpłynąć na tempo opowiadania historii. Decyzja została więc podyktowana względami stricte artystycznymi, a nie budżetowymi (a przynajmniej tak tłumaczył informator portalu).

Polecamy

Co ciekawe, HBO chce zacząć myśleć długofalowo i poważnie rozważa zatwierdzenie 3. sezonu jeszcze przed startem zdjęć do 2. serii - to miałoby znacznie przyspieszyć pracę nad "Rodem smoka", a także ułatwić im potencjalne planowanie innych przyszłych projektów.

Z relacji Deadline wynika też, że skrócenie 2. sezonu ma sugerować, że twórcy będą chcieli zrobić w zamian 4 serie, by w pełni i dokładnie opowiedzieć wydarzenia z oryginalnej książki George'a R.R. Martina. 

O wilku mowa - sam pisarz zaznaczył kilka miesięcy temu, że wstępny, najbardziej pozytywny plan zakłada przełożenie jego działa na "4 sezony po 10 odcinków". Wygląda na to, że taka wizja nie zostanie spełniona. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.