Scarlett Johansson po raz pierwszy w karierze zagra główną rolę w serialu. O czym opowie "Just Cause"?

30.11.2022 13:05
Scarlett Johansson po raz pierwszy w karierze zagra główną rolę w serialu. O czym opowie "Just Cause"? Fot. Monica Schipper/Getty AFP/East News

ScarJo nie tylko wystąpi w głównej roli, ale będzie też producentką wykonawczą nowej serii dla Prime Video. I nie - nie będzie to adaptacja gier Just Cause, tylko książki o tym samym tytule.

Scarlett Johansson zagra główną rolę w serialu Just Cause

Scarlett Johansson zamierza podbić świat telewizji. Jak podaje Deadline, aktorka zagra główną rolę i zostanie producentką wykonawczą serialu "Just Cause", thrillera na podstawie książki Johna Katzenbacha z 1992 roku. Projekt był obiektem walki między serwisami streamingowymi - wygrał Amazon Studios, który zamówił od razu cały sezon dla Prime Video. Scenarzystką została natomiast Christy Hall, która ma na koncie serial "To nie jest OK".

Polecamy

W nowej telewizyjnej adaptacji, Scarlett Johansson zagra główną bohaterkę, dziennikarkę lokalnej gazety w Miami Madison "Madi" Cowart, która zostaje wysłana do napisania reportażu z ostatnich dni więźnia skazanego na śmierć. W oryginale głównym bohaterem był mężczyzna o imieniu Matt Cowart - reszta detali się jednak zgadza.

Johansson, która obecnie ma na koncie nagrodę Tony i dwie nominacje do Oscarów, jest mocno związana z tym projektem. Jako 10-latka zagrała w filmie pełnometrażowym "Just Cause" na bazie wspomnianej książki, gdzie zagrała córkę głównego bohatera (twórcy filmu mocno polecieli - nim został wykładowca prawa na Harvardzie, którego grał Sean Connery).

Polecamy

W obsadzie filmu z 1995 roku pojawili się też m.in. Laurence Fishbourne, Kate Capshaw, Ruby Dee i Ed Harris. Reżyserem był natomiast Arne Glimcher. 

Christy Hall, Scarlett Johansson, Jonathan Lia i Keenan Flynn zostali producentami wykonawczymi mini-serialu od Amazona. Niestety na razie data premiery "Just Cause" nie jest znana.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.