Serial "1899" z Maciejem Musiałem wielkim hitem Netflixa. To przepustka do międzynarodowej sławy dla polskiego aktora?

29.11.2022 13:12
Serial "1899" z Maciejem Musiałem wielkim hitem Netflixa. To przepustka do międzynarodowej sławy dla polskiego aktora? Fot. materiały prasowe/Rasmus Voss/Netflix

Nowy serial "1899" podbił Netflixa i stał się jedną z najchętniej oglądanych produkcji w serwisie. O czym opowiada produkcja i jaką rolę odgrywa w niej Maciej Musiał?

Serial 1899 z Maciejem Musiałem jest międzynarodowym hitem

"1899" to nowy serial Netflixa od twórców popularnego "Dark", który szybko zaskarbił sobie ogromną popularność. Opowieść science-fiction o wyprawie pewnego statku transatlantyckiego okazała się jedną z najchętniej oglądanych produkcji ostatnich tygodni.

Polecamy

W serialu poznajemy historię pasażerów parowca z emigrantami, który bierze kurs na zachód. Ci pochodzą z różnych części Europy, ale łączą ich wspólne marzenia i nadzieja na lepszą przyszłość w nowym świecie. Sprawy przybierają nieoczekiwany obrót, kiedy na otwartym morzu na horyzoncie pojawia się jeszcze jeden okręt emigrantów. To, co zastają na jego pokładzie, zamienia rejs do ziemi obiecanej w prawdziwy koszmar.

Maciej Musiał pochwalił się na Insta, że "1899" jest hitem na Netflixie, zdobywając pierwsze miejsce zestawienia najpopularniejszych seriali w m.in. USA:

mamy essę (XD - przyp. red.).

Teraz poznaliśmy oficjalne wyniki oglądalności serialu w pierwszych tygodniach wyświetlania. Wedle danych TOP10 Netflix "1899" oglądano łącznie przez blisko 80 milionów godzin, co dało mu łącznie 2. miejsce na liście najpopularniejszych seriali w tygodniu od premiery. Serial został pobity tylko przez 5. sezon "The Crown".

Polecamy

Tak prezentuje się zwiastun popularnego "1899":

Cóż, miejmy nadzieję, że dobry występ Macieja Musiała w "1899" przerodzi się w angaż w większej ilości zagranicznych tytułów i aktor pójdzie w ślady Piotra Adamczyka, czy Marcina Dorocińskiego, stając się kolejnym reprezentantem naszego kraju w Hollywood. Produkcja z nim w jednej z głównych ról jest już dostępna do oglądania na Netflixie.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.