Gwiazda "Gry o tron" walczy z wilkami w zwiastunie nowego serialu "Survive"

24.03.2020 10:14
Gwiazda "Gry o tron" walczy z wilkami w zwiastunie nowego serialu "Survive" Fot. . Rex Features/East News

Sophie Turner, młoda brytyjska aktorka, najlepiej znana z roli Sansy Stark w popularnym serialu HBO „Gra o tron”, wystąpi w produkcji w odcinkach, stworzonej specjalnie dla nowej platformy streamingowej Quibi.

„Survive” – o czym jest serial?

Serial „Survive”, bazujący na powieści Aleksa Morela o tym samym tytule, to opowieść o młodej dziewczynie, która po wyjściu z odwyku, samolotem wraca do domu. Jane jest zdezorientowana i zagubiona, nie wie czy poradzi sobie w prawdziwym świecie po długim okresie spędzonym w ośrodku specjalnym. W podróży towarzyszy jej Paul (Corey Hawkins), który ma być jej pomocną ręką w trudnych chwilach.

Kiedy jednak w wyniku wypadku, samolot, w którym się znajdują rozbije się w zaśnieżonych górach, dziewczyna będzie musiała stawić czoła swoim lękom i odnaleźć się w nowych, ekstremalnych warunkach. Rozpocznie się dramatyczna walka o przetrwanie.

Przeczytaj także

„Survive” - zwiastun

Na pierwszy rzut oka fabuła nowego serialu przypomina nieco produkcję „Pomiędzy nami góry” z Kate Winslet i Idrisem Elbą. W tym filmie para lecąca awionetką rozbiła się w górach i musiała walczyć o przetrwanie. Zwiastun przywodzi też na myśl obraz „Przetrawnie” z Liamen Neesonem, w którym bohater samodzielnie musiał odnaleźć się w mroźnym górskim pejzażu.

Tym, co może odróżniać nową produkcję z udziałem Turner, jest jej niecodzienna formuła. Serial, stworzony na potrzeby nowej platformy streamingowej Quibi ma składać się z krótkich, 10-minutowych odcinków, które będziemy mogli oglądać jedynie na naszych telefonach komórkowych. Taka formuła może sprawić, że jeszcze bardziej będziemy wciągnięci w akcję, a wydarzenia oglądać niczym relacje naszych znajomych w serwisach społecznościowych.

Przeczytaj także

Platforma Quibi – nowy gracz na rynku VOD

Platforma Quibi, której nazwa wzięła się od sformułowania „Quick Bites” (pol. Szybkie kęsy), ma być dostępna dla użytkowników już od 6 kwietnia. Specjalna aplikacja dostępna będzie w Apple App Store oraz Google Play. Cena subskrypcji wynosić będzie 4.99$ bądź 7.99$, w zależności od wersji, którą wybierzemy. 

Warto jednak zauważyć, że jeśli zapiszemy się do specjalnego newslettera firmy przed 6 kwietnia, dostaniemy 90 dni darmowego dostępu. Kiedy ściągniemy aplikację po tej dacie, będziemy mogli testować ją bez opłat przez 14 dni. 

Przeczytaj także

Szefowie Quibi zapowiadają, że w dniu premiery w systemie dostępnych będzie ok. 50 nowych tytułów. 

Warto przypomnieć, że w zeszłym roku platforma Netflix również flirtowała z formatem krótkich odcinków, wypuszczając dwa seriale, których epizody trwały ok. 15 minut. Mowa o seriach „Special” i „Bonding”. Eksperyment okazał się udany, gdyż obie produkcje otrzymały niedawno zamówienie ne drugi sezon.

Czy platforma Quibi również okaże się sukcesem, przekonamy się po 6 kwietnia, gdy serwis będzie dostępny dla użytkowników.

Czytaj także: Co oglądać podczas kwarantanny? Lista 10 seriali, które umilą nam czas.

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.