"Squid Game" jako prawdziwe reality show. Netflix postradał zmysły?

18.05.2023 10:15
"Squid Game" jako prawdziwe reality show. Netflix postradał zmysły? Fot. materiały prasowe/Noh Juhan/Netflix

Żyjemy w jednym z tych mroczniejszych timeline'ów - Netflix ogłosił bowiem jakiś czas temu, że zamierza stworzyć "Squid Game" w rzeczywistości. Teraz wyjawił nawet datę premiery produkcji.

Zachęcamy was do odwiedzenia naszego 

 oraz 

, gdzie znajdziecie więcej informacji.

Squid Game w rzeczywistości. Netflix szykuje dziwny program

Według informacji od platformy streamingowej, ich reality show ma mieć 10 odcinków, a stawką będzie kilka milionów dolarów. No i uczestnikom w przeciwieństwie do oryginału nie będzie groziła śmierć, chociaż tego nadal nikt nie potwierdził.

Tak jak serial, program "Squid Game: The Challenge" pokaże nam zmagania 456 zawodników, tylko tym razem na zwycięzcę będzie czekało 4,56 miliona dolarów, a nie ok. 38 milionów, jak w koreańskim pierwowzorze. Jak czytamy w oświadczeniu prasowym Netflixa, uczestnicy będą "mierzyli się z zabawami znanymi z oryginału", a także "zupełnie nowymi wyzwaniami".

Castingi do produkcji były dość proste - twórcy szukali osób z całego świata, a jedynym wymogiem była znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym.

Na temat projektu wypowiedział się Brandon Riegg, wiceprezes Netflix ds. Unscripted and Documentary Series:

"Squid Game" porwało cały świat za sprawą świetnej opowieści i ikonicznej strony wizualnej. Dziękujemy reżyserowi Hwangowi, że pozwolił nam przenieść swój pomysł do rzeczywistości i pomógł nam w zrobieniu show, które będzie też eksperymentem społecznym. Fani oryginału zostaną zabrani w interesującą i nieprzewidywalną podróż, w której 456 ludzi z całego świata zawalczy o największą stawkę w historii programów rozrywkowych. 

Riegg potwierdził również, że produkcja zadebiutuje już w listopadzie 2023 roku.

Redakcja Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.