Sympatyczny polski akcent w serialu "Wednesday". Twórcy są fanami polskiej kuchni?

01.02.2023 15:24
Sympatyczny polski akcent w serialu "Wednesday". Twórcy są fanami polskiej kuchni? Fot. VLAD CIOPLEA/NETFLIX

Czujni polscy widzowie "Wednesday" zauważyli w serialu pewien smaczek, który powinien złapać za serce wszystkich patriotów - wygląda bowiem na to, że twórcy są fanami polskiej kuchni.

Wednesday - fani zauważyli ciekawy polski akcent w serialu

Serial "Wednesday" od Tima Burtona i Netflixa, to przepełniona zjawiskami paranormalnymi opowieść detektywistyczna osadzona w czasie, gdy Wednesday Addams pobiera nauki w Akademii Nevermore. 

Polecamy

Nastolatka, podobnie jak Tim Burton, czyli twórca serii, wielbi Edgara Allana Poe. Serialowa Wednesday postanawia się więc zainspirować swoim idolem i dziewczyna przez cały pierwszy sezon pracuje nad własną powieścią.

Chociaż jej szczegóły nie są dla nas znane, to czasami kamera spogląda w kartki z historią autorstwa nastolatki. Co ciekawe, na jednej z nich pojawia się polski akcent.

Polecamy

Jak zauważył Mar.rez96 na TikToku, Wednesday wspomina w jednym zdaniu o swojsko brzmiących "Polish kielbasas": Myślicie, że młoda Addams lubi od czasu do czasu skosztować kawałek Śląskiej? A może podwawelskiej?

"Wednesday" szturmem podbiła Netflixa, zbierając niezłe oceny od krytyków i rzeszę fanów na całym świecie. Jednym z najpopularniejszych momentów serialu była scena tańca głównej bohaterki, który stał się "czlendżem" na TikToku, co przyniosło produkcji ogromną popularność wśród osób młodszych. To wszystko poskutkowało tym, że Netflix zamówił już 2. sezon projektu - ten niestety nie ma na razie daty premiery.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.