Sztuczna Inteligencja stworzyła serial na podstawie kultowego sitcomu. Zobaczcie go za darmo

03.02.2023 12:57
Sztuczna Inteligencja stworzyła serial na podstawie kultowego sitcomu. Zobaczcie go za darmo Fot. Castle Rock Entertainment/Courtesy Everett Collection/East News

Serial o niczym doczekał się spin-offu o niczym, ale za to stworzonego przez sztuczną inteligencję.

Powstał spin-off Kronik Seinfelda stworzony przez sztuczną inteligencję

Cały czas rośnie widownia serialu "Nothing, Forever", który jest opisany przez twórców jako "wygenerowana przez sztuczną inteligencję i bezsensowna wersja Kronik Seinfelda". Produkcję można oglądać za darmo na Twitchu.

Polecamy

Na początku lutego kanał @watchmeforever osiągnął ponad 90 tysięcy obserwujących, a transmisję ich hitowego "Nothing, Forever" ogląda średnio około 10 tysięcy osób (chociaż Deadline twierdzi, że w szczytowych momentach widownia przekraczała nawet 12 tysięcy osób). 

Za serialem "Nothing, Forever" i kanałem @watchmeforever stoją Skylar Hartle i Brian Habersberger, którzy opowiedzieli w rozmowie z portalem Motherboard, że od stworzenia serialu wykorzystali kombinację nauczania maszynowego, algorytmów generujących kontent i usług chmurowych.

To daje porażający efekt - postaci korzystają bowiem z GPT-3, modelu językowego od OpenAI, który sprawia, że bohaterowie często gadają bez sensu i nie patrzą się na siebie - my podczas oglądania trafiliśmy między innymi na opowieść o żyrafie ubranej w cylinder. Absurd podkreślają również sample śmiechu z puszki, które często pojawiają się po zdaniach niebędących żartem.

Polecamy

Aktywny jest jednak czat, który często i gęsto komentuje wydarzenia na ekranie, często będąc zabawniejszym od samego serialu.

Początek "Nothing, Forever" nastąpił 14 grudnia 2022 roku, ale dopiero w ostatnich dniach zdobył większą popularność (w trakcie pisania tego tekstu z 93 tysięcy zrobiło się nagle 94,6 tysięcy obserwujących). Serial jest nadawany non-stop na stronie @watchmeforever na Twitchu. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.