Wygląda na to, że nadszedł koniec "Grand Toura". Jeremy Clarkson mocno obraził Meghan Markle

17.01.2023 13:43
Wygląda na to, że nadszedł koniec "Grand Toura". Jeremy Clarkson mocno obraził Meghan Markle Fot. Simon Earl / Splash News/EAST NEWS

Jeremy Clarkson jakiś czas temu napisał w swoim felietonie, że "nienawidzi" Meghan Markle i życzy jej sceny rodem z "Gry o tron". Dziennikarz przeprosił i napisał, że przesadził, ale to mu niespecjalnie pomogło.

Jeremy Clarkson straci The Grand Tour i Clarkson's Farm?

Jak podaje Deadline, Jeremy Clarkson nie otrzyma nowej umowy od Amazon Studios. Firma zamówiła już nowe sezony "The Grand Tour" i "Clarkson's Farm", ale wygląda na to, że po ich zrealizowaniu, współpraca z dziennikarzem nie będzie już kontynuowana. 

Polecamy

Znany prezenter i dziennikarz mocno przeskrobał sobie grudniowym felietonem dla "The Sun", w którym napisał, że "nienawidzi" Meghan Markle. Clarkson poszedł na tyle daleko, że życzył kobiecie podobnej sytuacji, co Cersei Lannister w "Grze o tron".  Ta została zmuszona do przejścia się ulicami stolicy nago, obrzucana przekleństwami i odchodami przez pospólstwo.

Jak napisał współprowadzący "Grand Toura":

W nocy nie mogę zasnąć, bo marzę o dniu, kiedy w końcu będzie musiała paradować nago po ulicach wielu brytyjskich miast, podczas kiedy ludzie krzyczą: "Wstyd!" i rzucają w nią kulkami odchodów.

Amazon na razie nie skomentował sytuacji, ale z relacji Deadline wynika, że podobno część osób decyzyjnych jest wściekła na Clarksona i istnieje ogromna możliwość, że dziennikarz nie dostanie już żadnej oferty pracy od firmy.

Jeremy Clarkson opublikował oficjalne przeprosiny skierowane do Harry'ego i Meghan, tłumacząc swoje zachowanie "pośpiechem" i "nie przemyśleniem sprawy". Dziennikarz wytłumaczył, że kala się przed swoimi współpracownikami, a także, że napisał maila do samej pary:

Byłem kompletnie zdumiony tym, co opowiadają w telewizji, ale język, którego użyłem w swoim felietonie był okropny i jest mi z tego powodu okrutnie przykro.

Harry i Meghan nie kupili za bardzo przeprosin Clarksona, ponieważ opublikowali oświadczenie, w którym jasno widać, że para kompletnie nie przepada za dziennikarzem i jego dokonaniami:

Chociaż pan Clarkson opublikował dzisiaj nowe przeprosiny, to nadal musimy się odnieść do jego poprzednich dokonań i tekstów, które szerzyły teorie nienawiści, niebezpieczne teorie spiskowe oraz mizoginię. One pokazują bowiem, że nie był to pojedynczy występek, tylko cały cykl artykułów pisanych z nienawistnych pobudek. Chyba, że każdy z nich też był "pisany w pośpiechu", jak opisuje pan Clarkson. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.