Nie wiecie co obejrzeć? Oto najlepsze seriale komediowe wszech czasów

Karolina Woźniak
05.02.2019
Aktualizacja: 28.02.2023 13:46
seriale komediowe Fot. : materiały prasowe/NBC

Najlepsze seriale komediowe to takie, które wywołują uśmiech na twarzy i bawią do łez. Przedstawiamy Wam ranking najlepszych seriali komediowych wszech czasów, które warto obejrzeć. 

Najlepsze seriale komediowe potrafią przyciągnąć masę odbiorców przed telewizory. Liczba produkcji wciąż rośnie, a odbiorcy czekają na kolejne propozycje twórców. Niektóre seriale komediowe wszech czasów są popularne nie tylko w rodzimym kraju, ale także na świecie. Na przestrzeni lat powstało wiele komediowych seriali, ale tylko niektóre z nich są na prawdę zabawne. Jesteście ciekawi, o których produkcjach mowa? 

Ranking tworzą seriale, które powstały wiele lat temu. Uwzględniliśmy produkcje, obok których ciężko przejść obojętnie, bowiem bawią one do łez. Niektóre z nich to tak zwane "klasyki", które na zawsze zapisały się w historii kinematografii i miały ogromny wpływ na kulturę i społeczeństwo. 

Przeczytaj także

TOP 10: Najlepsze seriale komediowe wszech czasów

1. "Dobre miejsce" (2016-)

W rolach głównych Kristen Bell, Ted Danson, Jameela Jamil i William Jackson Harper.  Eleanor po śmierci trafia do do Dobrego Miejsca. Jednak po chwili orientuje się, że nie powinno jej tam być. Serial komediowy Michaela Schura, twórcy takich produkcji jak: "The Office" czy "Brooklyn 9-9". 

2. "Współczesna rodzina" (2009-)

Trzy różne rodziny, które są ze sobą spokrewnione, rozwiązują problemy w komiczny sposób. Serial jest gwarancją świetnej zabawy i można go oglądać na kanale Fox Comedy. W rolach głównych Ed O'Neil, znany z sitcomu "Świat według Bundych" i Sofia Vergara. 

3. "13 posterunek" (1997-1998)

W rankingu najlepszych seriali nie mogło zabraknąć "13 posterunku". Serial opowiada o losach grupy niezdarnych policjantów, którzy pracują w małym posterunku. W rolę posterunkowego Cezarego Cezarego wcielił się Cezary Pazura. Niektórzy twierdzą, że aktor swoją grą do złudzenia przypomina Jima Carrey'a.

4. "Teoria wielkiego podrywu" (2007-2019)

Leonard i Sheldon to naukowcy, przed którymi nic się nie ukryje. Jednak w relacjach damsko-męskich nie potrafią sobie poradzić. Leonard odczuwa potrzebę znalezienia drugiej połówki. Sheldon uważa siebie za wybitną jednostkę, geniusza i przyszłego zwycięzce Nagrody Nobla. W grupie przyjaciół jest również Howard i Rajesh. Życie tej czwórki zaburza pojawienie się sąsiadki, Penny. 

5. "Przyjaciele" (1994-2004)

Tego serialu nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu. Przez wielu jest uważany za najlepszy serial w historii. Kultowa produkcja opowiadająca o perypetiach szóstki przyjaciół. Ostatni odcinek serialu oglądało aż 51 milionów widzów. Sitcom jest dalej popularny i zaskarbia sobie sympatię kolejnych pokoleń. Większość osób ma ogromny sentyment do tej produkcji. Czy powstaną kolejne części "Przyjaciół"?

6. "Biuro" (2005-2013)

Serial opowiada o perypetiach pracowników sprzedających papier. Kierownikiem jest ekscentryczny, ale zabawny Michael Scott, w którego wcielił się Steve Carell. Obiektem drwin Scotta jest recepcjonistka, Pam. Serial bawi i wywołuje ogromny uśmiech na twarzy. 

7. "Miasteczko South Park" (1997-)

Animowany serial dla dorosłych o losach czterech przyjaciół z trzeciej klasy: Stana, Kyle'a, Cartmana i Kenny'ego. W miasteczku często dzieją się niewyjaśnione rzeczy. "South Park" można uznać za krzywe zwierciadło, w którym przegląda się zachodnie społeczeństwo. Najlepszy serial animowany dla dorosłych. 

8. "Rick i Morty" (2013-)

To kolejna komediowa propozycja serialu animowanego dla dorosłych. Program pierwotnie miał być odwzorowaniem "Powrotu do przyszłości". Rick jest ekscentrycznym dziadkiem Morty'ego. Wspólnie przeżywają różne szalone przygody i odwiedzają dziwne miejsca w galaktyce. 

9. "Californication" (2007-2014)

Hank jest pisarzem, któremu udało się napisać bestseller. Po tym epizodzie zaczął cierpieć z powodu braku weny. Często pakuje się w tarapaty chociaż stara się poukładać sobie życie i odzyskać swoją miłość, Karen, z którą ma córkę. Genialny serial komediowy, który świetnie poprawia humor i bawi do łez. W rolę Hanka Moody'ego wcielił się David Duchovny, który już 15 lutego zagra swój pierwszy koncert w Polsce.

10. "Hoży doktorzy" (2001-2010)

Program reklamował się hasłem "dwa razy śmieszniejszy i dwa razy krótszy od 'Ostrego Dyżuru'". Akcja serialu toczy się w Szpitalu Świętego Serca, w którym obserwujemy losy doktora J.D Doriana, Chrisa Turka i Elliot Reid. Program był trzy razy nominowany do Złotego Globu. 

Zobacz także: >>Top 10: Najlepsze seriale z gatunku science fiction w historii<<

Który serial jest Waszym ulubionym? 

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.