TVP tworzy serial o Annie Przybylskiej po sukcesie ich filmu dokumentalnego

28.11.2022 12:08
TVP tworzy serial o Annie Przybylskiej po sukcesie ich filmu dokumentalnego Fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/East News

Po sukcesie filmu "Ania" TVP nie zamierza tracić czasu - zlecono właśnie stworzenie 4-odcinkowego serialu, który opowie o życiu Anny Przybylskiej.

Powstaje serial biograficzny o Annie Przybylskiej

Pełnometrażowy film dokumentalny "Ania" okazał się wielkim kinowym hitem. Z danych opublikowanych przez serwis Wirtualnemedia.pl wynika, że w weekend otwarcia do kin na film o Annie Przybylskiej wybrało się aż 122 tysięcy osób. Pod koniec października 2022 liczba widzów powiększyła się natomiast już do 500 tysięcy.

Polecamy

Ten ogromny sukces sprawił, że twórcy filmu "Ania" postanowili podbić srebrny ekran. Kilka miesięcy po premierze kinowej, na antenie TVP ma zadebiutować serialowa wersja produkcji, która zostanie poszerzona o dodatkowe materiały.

Jak podają Wirtualne Media, serialowa wersja biografii Anny Przybylskiej podzielona zostanie na cztery odcinki. Produkcja czerpała będzie z filmu dokumentalnego i będzie jego "dopełnieniem". W serialu pojawią się wywiady z bliskimi tragicznie zmarłej aktorki, na które nie było miejsca w wersji pełnometrażowej.

Polecamy

W nowym serialu dokumentalnym głos zabiorą również znani i lubiani aktorzy, z którymi Przybylska miała okazję współpracować na przestrzeni swojej kariery - wśród nich pojawią się między innymi Jan Englert, Anna Dereszowska, Piotr Szwedes, Cezary Pazura i Michał Żebrowski.

Za produkcję odpowiedzialni są Michał Bandurski i Krystian Kuczkowski. Premiera serialu o Annie Przybylskiej najpewniej odbędzie się w pierwszych miesiącach 2023 roku, aczkolwiek oficjalnej daty premiery jeszcze nie znamy.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.