Twórca gry The Last of Us wyreżyseruje jeden z odcinków serialu HBO. Opowiedział o szczegółach fabuły

11.02.2022 12:18
Twórca gry The Last of Us wyreżyseruje jeden z odcinków serialu HBO. Opowiedział o szczegółach fabuły Fot. materiały prasowe/Naughty Dog/Sony

The Last of Us to bardzo kinowa seria gier, która w końcu doczeka się serialowej adaptacji na HBO. Niedawno twórca serii Neil Druckmann opowiedział o procesie przenoszenia produkcji na ekrany telewizorów.

Neil Druckmann wyreżyseruje jeden z odcinków serialu The Last of Us

Niedawno reżyser Uncharted 4 oraz obydwóch gier The Last of Us Neil Druckmann opowiedział o procesie przenoszenia TLOU na małe ekrany. Artysta podkreślił, że obie serie są w gruncie rzeczy bardzo filmowe - zawierają sceny odgrywane przez aktorów i mają ścieżki dźwiękowe pisane na potrzeby danych sekwencji. Zdradził przy okazji, że wyreżyseruje jeden z epizodów "The Last of Us" dla HBO.

Polecamy

Druckmann udzielił obszernego wywiadu LA Times, w którym opowiedział też o różnicach w przenoszeniu Uncharted i The Last of Us na język filmowy:

Myślałem o tym dość sporo, bo są dwa podejścia do tego problemu. Obie gry są bardzo kinowe. Mają ścieżki dźwiękowe, mają aktorów i sceny. Trudno jest znaleźć odpowiedni sposób na adaptacje tych dzieł. Dlatego też to są dwa tak różne projekty. W "Uncharted" chcieliśmy napisać dobrą oryginalną historię, która zawiera momenty z serii i jest podlana tym czarem Nathana z gier. Z "The Last of Us" chcemy praktycznie opowiedzieć taką samą historię, która różni się detalami. Nie wiem, która wersja jest lepsza, ale trzeba korzystać z dobrodziejstw medium. Dlatego bierzemy coś fundamentalnie ważnego, jak sama opowieść, ale odbieramy Ci możliwość kontroli sytuacji. Musimy nadrobić czymś innym - tym jest np. pokazanie historii z innych perspektyw, na co nie pozwala Ci gra.

Reżyser potwierdził, że wyreżyserował odcinek "The Last of Us" i opowiedział o tym, czego się nauczył po współpracy z ludźmi z HBO:

Miałem przyjemność wyreżyserować odcinek tego serialu, więc nauczyłem się tego, jak HBO podchodzi do kinematografii, ustawiania zdjęć i kadrów. To bardzo kreatywna rzecz - zmienia trochę podejście do opowiadania historii. Tutaj każde ujęcie musi mieć jasny powód i cel. Nie możesz wrzucać za dużo rzeczy do jednego worka, co trochę przypomina to, jak tworzymy nasze gry. Miło jest dzielić się tymi pomysłami z ludźmi z innego medium.

Polecamy

I chociaż Druckmann miał sporo roboty z filmem "Uncharted" i serialem "The Last of Us", to nie zapomniał też o tym, że jest przede wszystkim reżyserem gier wideo - niedawno potwierdził, że studio Naughty Dog pracuje nad kilkoma nowymi projektami, a część z nich to będą zupełnie nowe marki. Więcej szczegółów jednak nie zdradził.

"The Last of Us" będzie miało budżet przypominający ten, który do dyspozycji miała "Gra o tron" - HBO wydawało w pewnym momencie po 100 milionów dolarów na jeden sezon produkcji fantasy i wygląda na to, że twórcy adaptacji gry mogą się cieszyć z podobnego komfortu. Niestety, data premiery "The Last of Us" nie jest na razie znana, ale spodziewamy się, że projekt zadebiutuje jeszcze w 2022 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.