Twórca "Ricka i Morty'ego" został odsunięty od serialu. W rolach tytułowych zastąpią go inni aktorzy

25.01.2023 10:05
Twórca "Ricka i Morty'ego" został odsunięty od serialu. W rolach tytułowych zastąpią go inni aktorzy Fot. Album Online/East News

Stacja Adult Swim poinformowała w krótkim komunikacie do fanów, że zrywa wszelką współpracę z Justinem Roilandem, odtwórcą głównych ról z "Ricka i Morty'ego".

Adult Swim skończył współpracę z Justinem Roilandem

Jak podaje Deadline, Warner Bros. Discovery postanowiło zakończyć współpracę z Justinem Roilandem. Współtwórca, producent wykonawczy i gwiazdor "Ricka i Morty'ego" niedawno został oskarżony przez byłą partnerkę o przemoc domową. Sprawa wyszła na jaw w połowie stycznia, a do incydentów miało dochodzić na przestrzeni ostatnich dwóch lat.

Polecamy

Telewizja Adult Swim wydała krótkie oświadczenie w tej sprawie, pisząc w mediach społecznościowych:

Adult Swim zerwało swoją współpracę z Justinem Roilandem.

Z relacji Deadline wynika, że serial "Rick i Morty" będzie kontynuowany, a zmianom ulegnie obsada - Roiland wcielał się bowiem w obu tytułowych bohaterów, a także w wiele kluczowych postaci pobocznych. Na razie jednak nie wiemy, kto go zastąpi.

Polecamy

Roiland jest również współtwórcą i producentem wykonawczym (oraz członkiem obsady) serialu "Solar Opposites" dla Hulu. Z relacji Deadline wynika, że ten stan rzeczy nie potrwa zbyt długo, a niedługo aktor/scenarzysta zostanie odsunięty również i od tego projektu. 

W połowie stycznia 2023 roku Justin Roiland usłyszał zarzut przestępstwa przemocy domowej i uszkodzenia ciała ofiary, a także zarzut przetrzymywania drugiej osoby wbrew ich woli. Twórca i odtwórca tytułowych postaci w "Ricku i Mortym" może trafić do więzienia na 7 lat i mieć do zapłacenia dość duże mandaty.

27 kwietnia 2023 roku odbędzie się kolejne publiczne przesłuchanie w sprawie Roilanda. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.