Twórczyni serialu "Wiedźmin" skomentowała odejście Henry'ego Cavilla z projektu: "to było zaskoczenie"

07.12.2022 13:49
Twórczyni serialu "Wiedźmin" skomentowała odejście Henry'ego Cavilla z projektu: "to było zaskoczenie" Fot. materiały prasowe/Jay Maidment/Netflix

Jakiś czas temu Henry Cavill poinformował, że rezygnuje z roli Geralta w popularnym serialu "Wiedźmin". Teraz sprawę nareszcie skomentowała twórczyni produkcji, Lauren Hissrich.

Twórczyni Wiedźmina o odejściu Cavilla: "to było zaskoczenie"

Henry Cavill w październiku 2022 roku poinformował w mediach społecznościowych, że powraca do roli Supermana w filmach DC Comics. Wieść została przyjęta entuzjastycznie przez fanów komiksowego uniwersum, którzy dostali zapowiedź nowych przygód Człowieka ze stali w scenie po napisach końcowych w "Black Adamie". 

Polecamy

Niestety niedługo później świat geeków ponownie zadrżał, kiedy to Cavill poinformował, że odchodzi z serialu "Wiedźmin" po 3. sezonie, a dwa miecze przejmie po nim Liam Hemsworth, gwiazdor "Igrzysk Śmierci" i młodszy brat Chrisa, który od lat wciela się w Thora.

Gwiazdor od dawna podkreślał, że uwielbia Geralta z Rivii, jego opowieść i cały świat wykreowany przez Andrzeja Sapkowskiego. W wywiadach wyjaśniał, że wielokrotnie prosił twórców o to, by pisali serial bardziej w zgodzie z książkami, by jak najbardziej oddać klimat oryginalnej sagi i charaktery ikonicznych bohaterów.

Jak jednak wiemy, 2. sezon "Wiedźmina" zaczął się praktycznie mijać fabularnie z oryginałem i zdaje się, że realna opcja powrotu do roli Supermana przekonała po prostu Cavilla do zrezygnowania z projektu, który nie spełniał jego oczekiwań względem bycia wierną adaptacją. Teraz w sprawie głos zabrała Lauren Hissrich, czyli showrunnerka popularnego serialu Netflixa.

Polecamy

Artystka niedawno rozmawiała z TechRadar z powodu nadchodzącej premiery kolejnego spin-offu jej serialu - mowa o "Wiedźminie: Rodowodzie krwi". Została oczywiście zapytana o przyszłość produkcji z Cavillem/Hemsworthem w roli głównej:

To również wielkie wydarzenie dla nas. Oczywiście obecnie po sieci krąży mnóstwo plotek, jest dużo gadania i rozumiemy, dlaczego fani tak postępują. Powiem tylko tyle - wrócimy do tych tematów przy premierze 3. sezonu "Wiedźmina". To oczywiście jest ważne, że Henry rezygnuje, ale nie chcę teraz zabierać czasu antenowego "Rodowodowi krwi", nad którym długo pracowaliśmy z Declanem De Barrą, obsadą i ekipą filmową. To ich czas na bycie w centrum uwagi.

3. sezon "Wiedźmina" z Henrym Cavillem zobaczymy latem 2023 roku. Na debiut Liama Hemswortha będziemy musieli natomiast jeszcze poczekać.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.