Cięć Netflixa ciąg dalszy. Tym razem anulowano 2. sezon animacji dla dorosłych

10.01.2023 13:39
Cięć Netflixa ciąg dalszy. Tym razem anulowano 2. sezon animacji dla dorosłych Fot. materiały prasowe/Netflix

Netflix postanowił anulować kolejne odcinki serialu animowanego dla dorosłych "Korporacja Konspiracja". Produkcja została zakończona na debiutanckim sezonie.

Korporacja Konspiracja - Netflix anulował serial po 1. sezonie

Nie jest łatwo być serialem streamingowym w ostatnich miesiącach. Netflix postanowił nieco zacisnąć pasa i ostrożnie (a czasami za ostrożnie) przedłużać swoje seriale oryginalne, a i cały rynek stał się przesycony - w samym 2022 roku w Polsce pojawiły się platformy Disney+ i HBO Max, a na horyzoncie jest jeszcze SkyShowtime. 

Polecamy

Kolejną ofiarą cięć Netflixa była animacja dla dorosłych "Korporacja Konspiracja". Twórczyni Shion Takeuchi potwierdziła na Twitterze, że serwis skasował tytuł po zaledwie jednym sezonie.

Ze złamanym sercem muszę potwierdzić, że Netflix podjął decyzję o skasowaniu drugiego sezonu Inside Job. Z biegiem czasu ci bohaterowie stali się dla mnie prawdziwymi ludźmi i jestem zdruzgotana, że nie mogę patrzeć, jak dorastają. Reagan i Brett zasłużyli na zakończenie i wreszcie odnalezienie szczęścia. I bardzo chciałabym móc podzielić się z wami wszystkimi tym, co miało ich czekać.

Serial "Korporacja Konspiracja" cieszył się całkiem dobrymi ocenami ze strony krytyków i widzów. Według agregatora Rotten Tomatoes, 1. sezon osiągnął wynik 79% świeżości od ekspertów i aż 89% od abonentów Netflix.

Dlatego też decyzja platformy dziwi, a i sama Takeuchi nie zdradziła, co było powodem skasowania serialu. Możemy natomiast strzelać, że prawdopodobnie miał za małą oglądalność.

Polecamy

1. sezon "Korporacji Konspiracji", składający się z 18 odcinków, został podzielony na dwie części - 22 października 2021 roku zadebiutowało 10 pierwszych epizodów, a 18 listopada 2022 roku pozostałe 8. Jeszcze w czerwcu 2022 roku informowano, że animacja otrzyma 2. sezon. Jak widać, decyzja została wycofana.

W rolach głównych wystąpili Lizzy Caplan i Clark Duke, którzy użyczali głosów Reagan Ridley i Brettowi Handowi. Serial pokazywał pracę organizacji, której zadaniem jest utrzymanie teorii spiskowych w tajemnicy. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.