"Wednesday" - znana łyżwiarka odtworzyła taniec z serialu na lodzie. Urocze wideo

02.01.2023 13:32
"Wednesday" - znana łyżwiarka odtworzyła taniec z serialu na lodzie. Urocze wideo Fot. materiały prasowe/Netflix

"Wednesday" szturmem podbiła Netflixa, zbierając niezłe oceny od krytyków i rzeszę fanów na całym świecie. Jednym z najpopularniejszych momentów serialu była scena tańca głównej bohaterki, który stał się "czlendżem" na TikToku, a teraz również na mistrzostwach Rosji w tańcu figurowym na lodzie.

Wednesday - młoda łyżwiarka odtworzyła taniec z serialu

Taniec Jenny Ortegi z "Wednesday", który aktorka wykonała podczas Rave'N Dance w Akademii Nevermore z 4. odcinka popularnego serialu, podbił internet, a zwłaszcza TikToka. Miliony widzów spróbowały swoich sił w odtworzeniu ikonicznej sekwencji - teraz przeniesiono ją również do świata sportu.

Polecamy

W trakcie mistrzostw Rosji w tańcu figurowym na lodzie młodziutka 16-letnia Kamila Valieva wzięła na warsztat choreografię Ortegi do kawałka "Goo Goo Muck" z repertuaru The Cramps. Do "Wednesday" nawiązała również swoim wyglądem - nie tylko miała czarną gotycką kieckę, ale również warkocze:

W połowie swojego występu jej muzyka się zmieniła, a z głośników poleciała nieco przyspieszona wersja "Bloody Mary" od Lady Gagi. Niestety, 16-latka zajęła drugie miejsce w konkursie i Valieva musiała uznać wyższość 15-letniej Sofii Akatevy. 

Polecamy

Tak jak wspomnieliśmy wyżej, to Jenna Ortega podobno sama przygotowała choreografię. Jak gwiazda serii opowiedziała w rozmowie z NME:

Sama przygotowałam choreografię! Nie jestem tancerką, co chyba doskonale widać. Dostałam piosenkę na jakiś tydzień przed nagraniami i zaczęłam szukać... a jak nagrywaliśmy, to miałam COVID, więc nagrania były bardzo nieprzyjemne.

Ortega dodała, że inspirowała się nagraniami z gotyckich klubów z lat 80., a także klipów od artystki Lene Lovich:

Cały serial "Wednesday" jest oczywiście dostępny do obejrzenia na Netflixie. Niestety na razie nie wiemy, czy i kiedy powstanie 2. sezon produkcji.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.