Zbliża się koniec "Ojca Mateusza"? Niepokojące doniesienia na temat popularnego serialu

09.12.2022 12:49
Zbliża się koniec "Ojca Mateusza"? Niepokojące doniesienia na temat popularnego serialu Fot. Marzena Stoklosa/TVP/East News

Niemalże ikoniczny już serial TVP "Ojciec Mateusz" przez moment był zagrożony - telewizja nie przedłużyła bowiem umowy z firmą, która produkowała popularną serię.

Ojciec Mateusz - serial znika z anteny TVP?

"Ojciec Mateusz" to serial, którego chyba nikomu nie musimy przedstawiać. Polski serial kryminalny z Arturem Żmijewskim w roli księdza pomagającego w rozwiązywaniu policyjnych spraw jest wielkim hitem od lat. W jednej z głównych ról od samego początku pojawia się również Piotr Polk, który niedawno udzielił wywiadu Plejadzie, uspokajając widzów i potwierdzając, że produkcja na razie się nie kończy.

Polecamy

Sprawa stała się niejasna, kiedy TVP postanowiło nie przedłużyć umowy ze studiem ATM Group, które produkowało "Ojca Mateusza" przez wiele lat. Polk wyjaśnił, że wszystko się szybko wyjaśniło, a aktorzy już od jakiegoś czasu pracują nad 29. sezonem popularnej produkcji:

22 listopada weszliśmy na plan kolejnego sezonu.

Piotr Polk wyjaśnił również, że kompletnie nie spodziewał się sukcesu, który osiągnął "Ojciec Mateusz" - aktor spodziewał się, że nakręcą 13 odcinków i opowieść się skończy. Jednak wysoka oglądalność, przyjemny vibe i sympatyczni bohaterowie sprawili, że TVP kontynuuje tworzenie nowych odcinków od 2008 roku:

Gdyby ktoś wtedy powiedział mi, że spędzę na planie tego serialu kilkanaście lat, nie uwierzyłbym. Myślałem, że nakręcimy 13 odcinków i tyle. Ale zaczęliśmy nagrywać drugi sezon, potem trzeci, czwarty… I tak trwa to do dziś. […] Wydaje mi się, że spory wpływ na sukces tego serialu miały dobrze zarysowane postaci oraz miejsce akcji. Po raz pierwszy telewizja pokazała historię, która nie dzieje się w Warszawie. Ludzie zaczęli zachwycać się pięknym Sandomierzem i tym, co tam się dzieje!

Polecamy

Aktor przyznał, że produkcja serialu nie jest specjalnie męcząca, ponieważ "Ojciec Mateusz" jest emitowany raz w tygodniu. Jedynie podróże między Warszawą a Sandomierzem potrafią być nieprzyjemne, ale to mała cena, którą przychodzi zapłacić za występowanie w popularnym serialu - zwłaszcza, że Polk nadal czerpie przyjemność z powodu dobrych scenariuszy i różnorodności kolejnych odcinków.

Wygląda więc na to, że widzowie śledzący przygody księdza-detektywa i jego przyjaciół na razie nie ma ją się czego bać - kolejne odcinki wciąż powstają i wygląda na to, że wciąż powstawać będą.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.