Zmarł Stephen Greif. Brytyjski aktor znany z "The Crown" miał 78 lat

27.12.2022 12:34
Zmarł Stephen Greif. Brytyjski aktor znany z "The Crown" miał 78 lat Fot. Touchstone/courtesy Everett Collection/East News

W wieku 78 lat zmarł Stephen Greif - angielski aktor znany między innymi z seriali "Blake's 7", "Citizen Smith" i "The Crown".

Nie żyje Stephen Greif. Brytyjski aktor miał 78 lat

Jak podaje Daily Mail, 23 grudnia 2022 roku odszedł Stephen Greif. Był brytyjskim aktorem filmowym, telewizyjnym i teatralnym. Miał 78 lat. Na razie przyczyna śmierci artysty nie jest znana.

Polecamy

O śmierci aktora poinformowała agencja aktorska, której był klientem. Firma Michelle Braidman Associates zamieściła na Twitterze oświadczenie, w którym pożegnała Griefa:

Z wielkim smutkiem informujemy o śmierci naszego wspaniałego klienta Stephena Greifa. Jego bogata kariera obejmowała liczne role na ekranie i na scenie, w tym w National Theatre, RSC i na West Endzie. Będzie nam go bardzo brakowało, a nasze myśli są z jego rodziną i przyjaciółmi.

Stephen Greif urodził się 26 sierpnia 1944 roku. Po latach parania się różnymi zawodami, mężczyzna postanowił spróbować swoich sił w aktorstwie i dostał się do Royal Academy of Dramatic Art, które ukończył z wyróżnieniem. Po studiach aktor szybko zabrał się do rozwoju teatralnej kariery, zdobywając role w najpopularniejszych londyńskich placówkach.

Jeśli chodzi zaś o filmy i seriale, to aktora znać możemy z ról kosmicznego komandora Travisa z serialu "Blake's 7", Harry'ego Fenninga z "Citizen Smith", sir Bernarda Weatherilla w 4. sezonie hitu Netflix - "The Crown" oraz Donato z filmu "Casanova" z 2005 roku. Łącznie Stephen Grief wystąpił w ponad 130 produkcjach.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.