8 nominacji do Oscarów dla "Black Panther" i "Avengers: Infinity War" - jak zareagował Marvel?

Kamil Kacperski
23.01.2019 10:04
|undefined Fot. kadr z filmu

We wtorek 22 stycznia 2019 roku Akademia Filmowa opublikowała listę nominowanych do Oscarów za rok 2018. Wśród wyróżnionych filmów znalazły się produkcje Marvel Studios - "Black Panther" i "Avengers: Infinity War". W jaki sposób na wieści zareagowali twórcy i fani?

Poznaliśmy już nominowanych do Oscarów 2019 - dla nas jako Polaków najważniejsze są oczywiście aż 3 nominacje dla "Zimnej wojny" Pawła Pawlikowskiego, która nie tylko powalczy o miano najlepszego filmu nieanglojęzycznego, ale także o statuetki w kategoriach "Najlepszy reżyser" oraz "Najlepsze zdjęcia". Ogromnym wygranym nadchodzącej ceremonii jest również Disney, którego filmy "Black Panther" i "Avengers: Infinity War" zostały nominowane łącznie w 8 kategoriach. 

Kontynuacja przygód Avengers, którzy tym razem zmierzyli się z Thanosem, ma szansę na statuetkę za najlepsze efekty specjalne. Akademia jeszcze bardziej doceniła film "Black Panther" - produkcja Ryana Cooglera zdobyła nominacje w aż 7 kategoriach. Wśród nich m.in. za bycie najlepszym filmem 2018 roku. To 1. film superbohaterski w historii, który został nominowany w tej najważniejszej kategorii. 

Marvel z 8 nominacjami do Oscarów

W związku z tak ogromnym sukcesem, Marvel pochwalił się informacją o nominacjach na swoim Twitterze:

Na wieść zareagowali również twórcy filmów i aktorzy, którzy wystąpili w "Black Pantherze" i "Avengers: Infinity War":

Nadchodzące filmy Marvel Cinematic Universe

O tym, czy filmy "Black Panther" i "Avengers: Infinity War" otrzymają statuetki? Tego dowiemy się podczas ceremonii Oscarowej, która odbędzie się 24 lutego 2019 roku. W 2019 roku zobaczymy "Kapitan Marvel" (8 marca 2019 roku), "Avengers: Endgame" (25 kwietnia 2019 roku) oraz "Spider-Mana: Far From Home" (5 lipca 2019 roku). 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.