Andrzej Sapkowski skomplementował Henry'ego Cavilla: "To profesjonalista"

24.12.2019 08:55
Andrzej Sapkowski|south Fot. Justyna ROJEK/East News

Andrzej Sapkowski wypowiadał się do tej pory o serialu Netfliksa w samych superlatywach. Ojciec "Wiedźmina" nie szczędził też pochwał gwiazdorowi produkcji, czyli Henry'emu Cavillowi. 

Pierwszy sezon przygód Geralta z Rivii pojawił się na Netfliksie 20 grudnia 2019 roku i spotkał się z mieszanymi ocenami od krytyków oraz fanów. Wiemy jednak, że serialem zachwycony jest Andrzej Sapkowski. Twórca książek z cyklu "Wiedźmin" nie szczędził komplementów twórcom produkcji, a także samemu Henry'emu Cavillowi, który wcielił się w tytułowego bohatera. Autor był bohaterem wywiadu z portalem People.com, w którym porównał Brytyjczyka do Viggo Mortensena, czyli gwiazdora "Władcy Pierścieni".

Sapkowski komplementuje Cavilla

Oprócz tego pisarz określił Cavilla "profesjonalistą" i stwierdził, że był bardziej, niż zadowolony z pracy wykonanej przez gwiazdora serialu:

Byłem bardziej niż zadowolony z tego, jak Henry Cavill zagrał w "Wiedźminie". To profesjonalista. Tak jak Viggo Mortensen był Aragornem we "Władcy Pierścieni", tak Henry po prostu stał się Geraltem - i pozostanie tak na zawsze.
Przeczytaj także

W rozmowie z People, Sapkowski powiedział również, że starał się nie ingerować w wizję scenarzystów. Wierzył bowiem w ich intencje i pomysły, a oprócz tego uważa, że nie powinno się nikogo ograniczać artystycznie - zwłaszcza, gdy znają się na swojej pracy lepiej, niż ty. 

Definitywnie pana Sapkowskiego zadowolił również fakt, że dzięki serialowi na popularności po raz kolejny skorzystały jego książki. W końcu na listach sprzedaży "Ostatnie życzenie" przebiło m.in. książki George'a R.R. Martina, czy J.R.R. Tolkiena. 

Zobacz także: Sapkowski przebił Tolkiena. Opowiadania o wiedźminie bestsellerem Amazona i Google Books!

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.