„Avengers: Infinity War”: Tom Hiddleston odniósł się do teorii, że Loki upozorował własną śmierć

Natalia Hluzow
18.10.2018 14:57
Loki Avengers Infinity War|undefined Fot. kadr z filmu "Avengers: Infinity War"

Aktor wcielający się w brata Thora z MCU skomentował fanowskie teorie, według których Loki nadal żyje i jedynie upozorował własną śmierć z rąk Thanosa.

Czy to za sprawą bezgranicznej miłości do Lokiego, czy też przez brak zaufania do przebiegłego bóstwa, fani MCU od momentu premiery „Avengers: Infinity War” nie mogą uwierzyć, że brat Thora dał się tak łatwo zabić. I to w scenie otwierającej film!

Wśród rozmaitych teorii wyjaśniających, w jaki sposób Loki (po raz kolejny!) upozorował własną śmierć, króluje twierdzenie, że bóg podstępu i oszustwa wstąpił w ciało Hulka. Inna popularna wersja wydarzeń głosi natomiast, że postać, którą zamordował Thanos, była tylko iluzją. Co o tym wszystkim sądzi filmowy Loki, czyli Tom Hiddleston?

Czy Loki przeżył? Tom Hiddleston odpowiada

Tom Hiddleston wraz z Elizabeth Olsen gościli na konwencie Ace Comic Con, podczas którego zorganizowano m.in. panel dyskusyjny „The Trickster and the Witch”. Dzięki temu fani mieli okazję zadać nurtujące ich pytania o postaci z MCU kreowane przez Hiddlestona i Olsen. Gwiazdy opowiadały m.in. o tym, kto wygrałby pojedynek między Lokim a Scarlet Witch. Nie obyło się też bez jednego z najważniejszych pytań o „Infinity War” – czy Loki przeżył?

Słysząc je z ust małego chłopca z publiczności, Tom Hiddleston z uśmiechem na twarzy odpowiedział:

Słyszałem kilka niezwykłych teorii na ten temat. Byłem w parku w Londynie parę tygodni temu i jacyś ludzie podeszli, by się przywitać, i zadali mi to samo pytanie. Zapytali – „Hej, słuchaj, potrzebujemy odpowiedzi. Za każdym innym razem, kiedy Loki umierał – a trochę tego było – pchał nożem swoją prawą dłonią. A teraz pchnął lewą.” Pomyślałem sobie wtedy – „Jakież to niesamowite zwracanie uwagi na szczegóły!”.

Dopytywany o bardziej precyzyjną odpowiedź, aktor dodał po chwili ciszy:

Twoje przypuszczenia są tak samo dobre jak moje.

Wideo z reakcją i wypowiedzią Hiddlestona możecie zobaczyć poniżej:

Trudno było spodziewać się, że Hiddleston na ponad pół roku przed premierą „Avengers 4” zdradzi przyszłość swojego bohatera. Niemniej, zawsze warto spróbować. Aktor był co prawda widziany na planie 4. części „Avengers”, jednak prawdopodobnie brał udział w scenach retrospekcji.

Loki powróci w kolejnych produkcjach Marvel Studios

Czy faktycznie Loki po raz kolejny oszukał wszystkich i uniknął śmierci z rąk Thanosa? A może zginął naprawdę i zostanie przywrócony do życia wraz z pozostałymi bohaterami MCU? Przekonamy się 25 kwietnia 2019, kiedy „Avengers 4” trafi do kin. Póki co fani Lokiego muszą zadowolić się pewnością, że brat Thora pojawi się w 22. filmie MCU oraz zapowiedzią nowego serialu Marvela, w którym będzie on główną postacią.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.