Bracia Russo przesądzili ostatecznie los Lokiego. Czy przeżył "Infinity War"?

Natalia Hluzow
30.11.2018 15:20
Loki śmierć Infinity War|undefined Fot. kadr z filmu "Avengers: Infinity War"

Reżyserzy "Avengers: Infinity War" podczas panelu dyskusyjnego zorganizowanego po specjalnym pokazie filmu w końcu odpowiedzieli fanom na fundamentalne pytanie - czy Loki zginął czy przeżył spotkanie z Thanosem?

Czy Loki oszukał Thanosa? Czy sfingował swoją śmierć i tak naprawdę udało mu się przeżyć starcie z Szalonym Tytanem? To jedne z najczęstszych pytań, jakie zadają sobie (i twórcom, i aktorom) fani po premierze "Avengers: Infinity War".  Bracia Russo odpowiedzieli wreszcie na te pytania w sposób jednoznaczny i ostateczny.

Czy Loki naprawdę nie żyje?

Loki, pomimo swojej zdradzieckiej natury, należy do ulubionych postaci fanów Marvela. Czy to za sprawą uroku Toma Hiddlestona, czy przez wzgląd na spryt i inteligencję boga oszustw - los brata Thora nie jest obojętny miłośnikom MCU. Świadczyć może o tym m.in. fakt, że to właśnie Loki jako pierwszy otrzyma swój serial na Disney+, a także to, jak usilnie próbowano wyprzeć informację, że w jednej z pierwszych scen "Infinity War" Loki ginie.

Podczas panelu dyskusyjnego, który odbył się po pokazie "Avengers 3" z udziałem twórców, bracia Russo zostali zapytani, co sądzą o teorii, że Loki tak naprawdę żyje, tylko ukrył się w ciele Hulka. Ich odpowiedź zacytował na Twitterze Peter Sciretta z portalu Slash Film:

Bracia Russo zostali zapytani o fanowską teorię, według której Bruce Banner to tak naprawdę Loki w przebraniu. Odpowiedzieli. Że "Loki nie żyje".

Wiemy, że to druzgocąca wiadomość dla fanów i fanek Lokiego, dlatego na pocieszenie przypominamy, że już w 2019 roku Disney stworzy serial o Lokim z Tomem Hiddlestonem w roli głównej. Mimo nieodwracalnej śmierci, brat Thora pojawi się też w "Avengers 4" w scenach z przeszłości, czego dowodzą liczne zdjęcia z planu produkcji.

"Avengers: Infinity War" online - gdzie obejrzeć?

"Avengers: Infinity War" trafiło do kin 25 kwietnia 2018, natomiast premiera DVD w Polsce odbyła się 5 września 2018. Już niebawem superhit Marvela zadebiutuje także w sieci. "Wojna bez granic" pojawi się na HBO GO 23 grudnia 2018. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.